Útok kyselinou: Je nevinný, řekla přítelkyně, pak omdlela

ČTK ČTK
25. 3. 2015 17:39
O vedlejších vztazích svého partnera, který je obžalovaný z útoku kyselinou na svoji expřítelkyni, věděla, ale neřešila je. Dál věří v jeho nevinu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Plzeň - Obžalovaný, který se u soudu v Plzni zpovídá z kyselinového útokuna svou bývalou přítelkyni, měl zároveň s ní téměř dvacetiletý vztah s další ženou, v jejímž domě i bydlel.

Tato partnerka, která pracuje většinu času v Německu, u soudu v Plzni vypověděla, že věděla, že měl i jiné ženy. Jejich vztah byl ale prý v posledních letech spíše kamarádský, a tak jeho paralelní vztahy neřešila.

Až do dnů po útoku ale prý nevěděla, že vztah s novou přítelkyní trval zhruba dva roky. "Všimla jsem si jí na Facebooku, viděla jsem její fotky na naší zahradě. Pomyslela jsem si, že je to zase jen jedna jeho kamarádka, že ji má jako zpestření v době, kdy jsem pryč. Po tolika letech soužití jsem už neměla sílu něco takového řešit," uvedla.

Při výslechu u soudu při otázkách zmocněnce napadené ženy omdlela a jednání muselo být na čas přerušeno. Obžalovanému hrozí za pokus vraždy až výjimečný trest.

Obžaloba ho viní z toho, že 18. listopadu 2013, v den svých osmatřicátých narozenin, vylil na přítelkyni před jejím domem kyselinu, protože neunesl jejich rozchod a skutečnost, že si našla jiného přítele. Muž vinu popřel.

Napadená žena, která měla a dosud má po zasažení kyselinou vážné zdravotní problémy, útočníka neusvědčila. Pamatuje si z něj jen boty. Když pak ale viděla muže odcházet, problesklo jí prý hlavou, že by to mohl být postavou a stylem chůze obžalovaný.

Dlouholetá partnerka soudu popsala kritický den, kdy se útok stal. Nejdříve se s přítelem telefonicky domluvila, že za ní přijede do Německa a něco spolu na jeho narozeniny podniknou. Později jí ale volal, že ho předvolali na policii a cestu do Německa zrušil.

"Pak už se neozval. Volal až večer z neznámého čísla. Říkal, že nemá telefon a ať přijedu do Čech, že se stalo něco strašného," popsala. Až druhý den na policii se prý dozvěděla o útoku na ženu i to, že s ní obžalovaný udržoval delší vztah. "Věřím mu, že to neudělal, jinak bych ho nepodporovala," zdůraznila.

U soudu také vypovídaly například tři ženy, které v kritický den útoku viděly ráno u domu napadené přítelkyně muže v tmavém oblečení se zakrytým obličejem.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy