Při nehodě na Plzeňsku zemřela řidička, jeden vůz řídil policista

ČTK ČTK
14. 5. 2018 13:34
Policista v autě vezl malé dítě, které záchranáři převezli na chirurgickou ambulanci nemocnice v Rokycanech.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Plzeň - Při dopolední nehodě dvou osobních automobilů u Lhůty na Plzeňsku v pondělí zemřela mladá řidička. Jeden z vozů řídil policista, který nebyl ve službě. V autě vezl malé dítě, které záchranáři převezli na chirurgickou ambulanci nemocnice v Rokycanech. Vyšetřování nehody si převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Řekli to mluvčí GIBS Ivo Mitáček a mluvčí záchranné služby Martin Brejcha.

Nehoda se stala na hlavní silnici z Rokycan do Šťáhlav. "Při tragické nehodě se čelně srazila dvě protijedoucí auta. Řidička jednoho vozů, narozená v roce 1986, bohužel utrpěla zranění neslučitelná se životem," řekl Mitáček. Policista jel v civilním voze, vezl batole. Sám nebyl zraněn a po nehodě zůstal na místě a komunikoval s vyšetřovateli.

Okolnosti nehody i míru zavinění zjišťuje policejní inspekce.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Agentura EU pro bezpečnost letectví schválila obnovení provozu Boeing 737 MAX

Agentura EU pro bezpečnost letectví schválila obnovení provozu letadel Boeing 737 MAX. Provoz byl před téměř dvěma lety přerušen kvůli nehodám.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 45 minutami

Ruský parlament ratifikoval prodloužení smlouvy o kontrole jaderných zbraní

Dolní komora ruského parlamentu ve středu ratifikovala prodloužení smlouvy s USA o kontrole jaderných zbraní z roku 2010, na kterém se v úterý dohodla Moskva s Washingtonem. Informují o tom světové agentury. Poslanci prodloužení dohody o pět let schválili jednohlasně den poté, co si telefonovali prezidenti Ruska a Spojených států a země si vyměnily příslušné diplomatické nóty.

Odpovídající návrh zákona poslal do Státní dumy prezident Vladimir Putin v úterý večer, napsala agentura Interfax. Podle náměstka ministra zahraničí Sergeje Rjabkova bude smlouva prodloužena o pět let bez jakýchkoli předběžných podmínek. Spojené státy a Rusko se na prodloužení úmluvy dohodly jen několik dní před vypršením její platnosti.

Podle agentury AP se Washington s Moskvou dohodl, že všechny nezbytné formální procedury země dokončí během několika dní. Smlouvu musí ratifikovat ruští zákonodárci. Po Státní dumě, tedy dolní komoře ruského parlamentu, ji musí schválit horní komora, Rada federace, což se očekává ještě dnes. Schválení amerického Kongresu není zapotřebí, dodala AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy