Práva požádala o novou akreditaci magisterského studia

ČTK ČTK
3. 12. 2012 14:37
Ministr školství Petr Fiala fakultě prodloužil akreditaci jen do října 2013
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Plzeň - Plzeňská právnická fakulta Západočeské univerzity v pondělí podala na ministerstvu školství novou žádost o akreditaci stěžejního magisterského programu.

Akreditační spis, na němž pracovalo vedení od prázdnin, je preciznější než minulá, velmi obsáhlá žádost. Fakulta ji podávala loni 31. října, ale nakonec získala akreditaci jen do konce října 2013.

Fakulta si ve všech oblastech vzala ponaučení z připomínek akreditační komise k minulé žádosti, zejména v personální oblasti a v orientaci na výzkum, řekl děkan Jan Pauly. Komise by mohla žádost projednat už na příštím zasedání v únoru.

"Vynaložili jsme maximální úsilí ke zlepšení všech základních oblastí, hlavně personálního zabezpečení a získávání vědeckých projektů," uvedl děkan.

Fakulta zároveň startuje novou koncepci organizace výuky, jejímž základem je rozdělení do čtyř základních studijních odvětví a postupný přechod na redukci fakulty co do počtu studentů i akademických pracovníků.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Ve Vatikánu rezignoval kvůli skandálu vlivný kardinál Becciu

Ve Vatikánu dnes rezignoval na svou funkci vlivný italský kardinál Angelo Becciu, prefekt Kongregace pro blahořečení a svatořečení. Podle agentury AP je jeho odchod spojen se skandálem kolem kontroverzního nákupu luxusních nemovitostí v Londýně za peníze církevního státu. Vatikán rezignaci nekomentoval.

Dvaasedmdesátiletý Becciu neskončil pouze v čele jedné z kongregací, ale vzdal se i svých kardinálských pravomocí. Znamená to, že se například nebude moci zúčastnit dalšího konkláve, které volí nového papeže. Naposledy se něco takového stalo před dvěma lety, kdy kvůli obvinění ze sexuálního zneužívání dětí a mladých mužů rezignoval americký kardinál Theodore McCarrick.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud v Novém Jičíně uložil ženě za porušení karantény podmíněný trest

Tříletý trest vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky uložil dnes Okresní soud v Novém Jičíně dvaatřicetileté ženě, která podle žalobce porušila karanténní pravidla nařízená kvůli jejímu onemocnění covidem-19. V době, kdy měla být podle hygieniků v izolaci, jela taxíkem do nemocnice vyzvednout matku a také se zastavila v obchodě. Uvedla to dnes Česká televize (ČT), podle níž je to první takový případ v Moravskoslezském kraji, který se dostal až k soudu.

Obžalovaná Renáta Gažová nařízení hygieniků, aby dva týdny zůstala doma, porušila v květnu. Hrozil jí tak až osmiletý trest vězení, protože pravidla nerespektovala v době nouzového stavu. "Společně s matkou se pohybovala na ulici před domem mezi dalšími lidmi. A to obě bez nasazených roušek," uvedl státní zástupce Aleš Boháč.

Policisté pro ženu přišli domů zřejmě po udání od sousedů. Soudkyně Ivana Šostáková uložený podmíněný trest odůvodnila mimo jiné tím, že informace poskytnuté hygieniky byly velmi rozsáhlé a nemusely být obžalované všechny zcela jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy