reklama
 
 

Policisté na Plzeňsku po silvestru vyšetřují obrovský výbuch i zranění světlicí

2. 1. 2019 13:46
Ohnivá apokalypsa v Plzni | Video: Krimi Plzeň |  01:08
Policie na Plzeňsku se zabývá dvěma novoročními incidenty s pyrotechnikou. Pro podezření z přečinu ohrožení z nedbalosti zjišťují policisté okolnosti odpoledního ohňostroje v Městě Touškově, kde zřejmě jedna světlice dopadla mezi diváky a zranila přihlížející děti. Jako podezření ze zločinu obecného ohrožení vyšetřuje policie také událost z Přeštic, kde mladý muž po půlnoci odpálil upravenou pyrotechniku. Žádný z incidentů nezpůsobil vážnější zranění, policie si k oběma vyžádala vyjádření odborníků, řekla krajská policejní mluvčí Martina Korandová.

První událost se stala krátce po půlnoci 1. ledna na náměstí v Přešticích, kde jednadvacetiletý muž odpálil upravenou pyrotechniku a způsobil explozi. Její záznam natočený svědky se rychle rozšířil po sociálních sítích. "Kriminalisté v současné době vyslýchají svědky, zjišťují, co vše bylo použito k přípravě, zda došlo ke zranění osob či škodám na majetku. Policisté také požádali o odborné vyjádření, zda tímto jednáním mohlo dojít k ohrožení života a zdraví, a čekáme na výsledky," uvedla Korandová.

Při obecním ohňostroji v Městě Touškově kolem 17:00 jedna světlice dopadla mezi přihlížející diváky a poranila tři nezletilé. Rodiče je vzali na ošetření k lékaři. Také v tomto případě policisté vyslýchají svědky a čekají na lékařské zprávy o stavu zraněných. Zároveň zjišťují příčiny, případná další zranění či způsobené škody. "Požádali o odborná vyjádření, na základě kterých budou pokračovat v dalším prověřování," dodala mluvčí.

Od novoroční půlnoci krajští zdravotničtí záchranáři absolvovali během sedmi hodin 60 výjezdů. "Toto časové období patří každoročně ke kritickým. Přestože počet výjezdů byl zhruba dvaapůlkrát vyšší, než je běžné v jiné dny, patřily oslavy příchodu nového roku v porovnání s uplynulými lety ke klidnějším," uvedl Vítězslav Sladký z krajské záchranné služby. Záchranáři zasahovali dvakrát u popálenin způsobených výbuchem petardy, a to sedm minut po půlnoci na Americké třídě v Plzni a zhruba o půl hodiny později v Opavské ulici v Plzni.

"Došlo zhruba k desítce úrazů následkem potyček a napadení, nejčastěji v centru Plzně, ale také v Klatovech, Domažlicích, Holýšově nebo Starém Plzenci," doplnil Sladký. Policie během silvestrovských oslav přijala na tísňové lince 115 oznámení. Většinou se týkala požárů kontejnerů a popelnic, rušení nočního klidu, házení petard, ztrát osobních dokladů, fyzických potyček či podnapilých osob, shrnula policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Pražský novoroční ohňostroj:

Pražský novoroční ohňostroj připomněl sametovou revoluci | Video: ČTK |  10:51

autor: ČTK | 2. 1. 2019 13:46

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Plzeňský kraj

  reklama
  reklama
  reklama