Policie obvinila muže z Domažlicka ze znásilnění dcery

ČTK ČTK
22. 4. 2014 13:41
Podle policie otec nezletilou dívku znásilnil už v minulosti. Poslednímu pokusu zabránil strýc.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Domažlice - Dvaatřicetiletého muže z Domažlicka obvinila policie ze znásilnění a ze soulože mezi příbuznými.

Muž je podezřelý z toho, že se o víkendu pokusil znásilnit svou nezletilou dceru. Údajně to nebylo poprvé. Soud poslal muže do vazby, hrozí mu až dvanáctileté vězení, informovala policejní mluvčí Jana Tomková.

"Proti muži bylo o uplynulém víkendu zahájeno trestní stíhání poté, co se v noci pokusil v domě na Domažlicku znásilnit svoji nezletilou dceru. Dívka se útoku bránila, a vzbudila tak v domě svého strýce, který dokonání činu zabránil," uvedla mluvčí.

Policisté pak zjistili, že muž už se dceru údajně pokusil znásilnit dříve. "Své 'úmysly' dokonal v blíže neurčené době loňského léta," dodala mluvčí.

Vzhledem k věku poškozené dívky a citlivosti případu police nebude žádné další konkrétnější informace poskytovat.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy