Policie obvinila muže z Domažlicka ze znásilnění dcery

ČTK ČTK
22. 4. 2014 13:41
Podle policie otec nezletilou dívku znásilnil už v minulosti. Poslednímu pokusu zabránil strýc.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Domažlice - Dvaatřicetiletého muže z Domažlicka obvinila policie ze znásilnění a ze soulože mezi příbuznými.

Muž je podezřelý z toho, že se o víkendu pokusil znásilnit svou nezletilou dceru. Údajně to nebylo poprvé. Soud poslal muže do vazby, hrozí mu až dvanáctileté vězení, informovala policejní mluvčí Jana Tomková.

"Proti muži bylo o uplynulém víkendu zahájeno trestní stíhání poté, co se v noci pokusil v domě na Domažlicku znásilnit svoji nezletilou dceru. Dívka se útoku bránila, a vzbudila tak v domě svého strýce, který dokonání činu zabránil," uvedla mluvčí.

Policisté pak zjistili, že muž už se dceru údajně pokusil znásilnit dříve. "Své 'úmysly' dokonal v blíže neurčené době loňského léta," dodala mluvčí.

Vzhledem k věku poškozené dívky a citlivosti případu police nebude žádné další konkrétnější informace poskytovat.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Zemřela pozemní hokejistka století Čermáková, medailistka z OH

V den 75. narozenin v neděli zemřela nejlepší česká pozemní hokejistka 20. století Jiřina Čermáková. O úmrtí stříbrné medailistky z olympijských her v roce 1980 v Moskvě informoval svazový web.

Při ženské premiéře pozemního hokeje pod pěti kruhy v Moskvě chyběla kvůli bojkotu her většina velmocí. Československý výběr toho dokázal využít a za vítězným týmem Zimbabwe získal nečekané stříbro.

Čermáková po skončení aktivní kariéry zůstala u pozemního hokeje jako trenérka, vedla i reprezentaci.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Židovské osady na Západním břehu Jordánu už podle USA neporušují mezinárodní právo, oznámil ministr Pompeo

Židovské osady na Západním břehu Jordánu nyní podle Spojených států neporušují mezinárodní právo. Změnu amerického pohledu oznámil ministr Pompeo.

před 39 minutami

Babiš chce do Česka pozvat ukrajinského prezidenta a premiéra

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce pozvat ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a premiéra Oleksije Hončaruka do Prahy. V Česku by se mohli setkat s představiteli zemí visegrádské skupiny (V4), které nyní Česko předsedá. Babiš to dnes řekl novinářům před odletem na návštěvu Kyjeva. Cíl cesty je podle premiéra podnikatelský, nechce řešit politiku. Teritoriální integritu, suverenitu a jednotu Ukrajiny nicméně Česko podporuje, řekl Babiš.

"Uvidíme, jestli pan prezident nebo pan premiér budou mít chuť to naše pozvání akceptovat," řekl Babiš. Připomněl, že ze zemí V4, kam patří spolu s Českem i Slovensko, Maďarsko a Polsko, jsou vztahy Ukrajiny "delikátní" s Maďarskem. "Je tam co diskutovat," doplnil.

před 44 minutami

Studenti, kteří na několik dní obsadili rektorát Univerzity Karlovy, se dohodli s akademickým senátem na okamžitém ukončení okupační stávky

Zdroj: ČTK
Další zprávy