Policie obvinila mladíka z vraždy vietnamských manželů

ČTK ČTK
7. 9. 2015 12:10
Muž se k činu doznal, v případě odsouzení mu hrozí až dvacetileté vězení nebo výjimečný trest.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia

Praha - Kriminalisté o víkendu obvinili třiadvacetiletého mladíka z vraždy vietnamských manželů, jejichž těla nalezla policie ve čtvrtek v lese na Rokycansku.

Muž se k činu doznal, v případě odsouzení mu hrozí až dvacetileté vězení nebo výjimečný trest, řekla mluvčí pražské policie Iveta Martínková. Podle serveru Blesk.cz zavraždil manželský pár jejich syn.

Manželé byli pohřešováni od středy. Během pátrání se policisté dostali až na Rokycansko, kde v lesním porostu nalezli těla muže a ženy bez známek života.

Případ převzali kriminalisté prvního oddělení pražského krajského ředitelství, kteří zadrželi podezřelého mladíka.

"Ten po výslechu, při kterém se kriminalistům k činu doznal, putoval přímo do vazební věznice," uvedla Martínková.

Server Blesk.cz uvedl, že manželský pár zabil jejich syn. Nejprve se prý v prodejně pohádal s otcem, poté jeho i matku ubodal.

Policie se k případu nechce podrobněji vyjadřovat s tím, že jde o rodinnou tragédii.

 

Právě se děje

před 36 minutami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy