Policie obvinila mladíka z vraždy vietnamských manželů

ČTK ČTK
7. 9. 2015 12:10
Muž se k činu doznal, v případě odsouzení mu hrozí až dvacetileté vězení nebo výjimečný trest.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia

Praha - Kriminalisté o víkendu obvinili třiadvacetiletého mladíka z vraždy vietnamských manželů, jejichž těla nalezla policie ve čtvrtek v lese na Rokycansku.

Muž se k činu doznal, v případě odsouzení mu hrozí až dvacetileté vězení nebo výjimečný trest, řekla mluvčí pražské policie Iveta Martínková. Podle serveru Blesk.cz zavraždil manželský pár jejich syn.

Manželé byli pohřešováni od středy. Během pátrání se policisté dostali až na Rokycansko, kde v lesním porostu nalezli těla muže a ženy bez známek života.

Případ převzali kriminalisté prvního oddělení pražského krajského ředitelství, kteří zadrželi podezřelého mladíka.

"Ten po výslechu, při kterém se kriminalistům k činu doznal, putoval přímo do vazební věznice," uvedla Martínková.

Server Blesk.cz uvedl, že manželský pár zabil jejich syn. Nejprve se prý v prodejně pohádal s otcem, poté jeho i matku ubodal.

Policie se k případu nechce podrobněji vyjadřovat s tím, že jde o rodinnou tragédii.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

D1 na Vysočině klouže, varují silničáři. V noci sněžilo, vyjely desítky sypačů

Okolo Jihlavy na 115. kilometru dálnice D1 platí varování před náledím, mezi 90. a 120. kilometrem může být vozovka kluzká. Podle dispečinku krajské správy silnic v kraji přes noc sněžilo, venku byly desítky sypačů. Na silnicích uvízlo několik kamionů, po ránu ale problémy se sjízdností silničáři nezaznamenali.

Sněžilo už v neděli v podvečer. "Venku bylo asi 90 sypačů, jelikož sněžilo i v noci, začaly znovu jezdit asi ve 2:00. Sem tam nějaký kamion v noci někde klouzal, ale teď už to jezdí," řekl dispečer.

Přes den bude na Vysočině zataženo, sněhových přeháněk ale bude podle meteorologů ubývat. Večer se může ojediněle tvořit mlha. Nejvyšší odpolední teploty budou od jednoho do tří stupňů Celsia.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Britský princ Harry řekl, že je smutný, že musel vzdát svých královských povinností. Královně a lidem chtěl prý sloužit dál

35letý Harry to uvedl v projevu před zástupci své charitativní organizace na podporu lesothských dětí Sentebale Harry podle agentury Reuters řekl, že konečný výsledek není tím, co zamýšlel, jinak to podle něj však nebylo možné. 

Buckinghamský palác v sobotu oznámil, že princ Harry a jeho choť Meghan už nebudou disponovat titulem královská výsost, nebudou plnit pracovní povinnosti plynoucí z příslušnosti ke královské rodině a nebudou placeni z veřejných prostředků.

"Doufám, že snadněji pochopíte, k čemu jsme dospěli, že si nechám odstup od všeho, co jsem znal, abych učinil krok směrem k tomu, co bude doufám pokojnější život," prohlásil Harry. S manželkou Meghan předtím oznámili, že chtějí své povinnosti omezit, finančně se osamostatnit a žít střídavě v Británii a Severní Americe.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Miliardář Skala prodal budovu Albatrosu na Národní třídě, píše list

Bývalý Dům dětské knihy a sídlo nakladatelství Albatros na rohu Národní třídy a ulice Na Perštýně v Praze koupil od realitního magnáta Václava Skaly byznysmen Daniel Farnbauer. Uvedl to v pondělí deník E15. Albatros v minulých letech prodělal rozsáhlou rekonstrukci, která skončila loni na podzim. Osm z deseti podlaží si podle deníku následně pronajala coworkingová společnost Spaces.

Skala vlastnil Albatros jako fyzická osoba, nikoli přes svou Pražskou správu nemovitostí (PSN). Farnbauer budovu kupuje prostřednictvím firmy Real Estate Albatros. Ani jedna ze stran se k prodeji či výši transakce nevyjádřila.

Budova Albatrosu byla postavena ve druhé polovině 60. let minulého století podle návrhu architektů Stanislava France, Luďka Hanfa a Jana Nováčka. První větší renovaci zažila v 90. letech. Poté v budově sídlila Česká spořitelna, která ji prodala Skalovi v roce 2008.

Zdroj: ČTK
Další zprávy