reklama
 
 

Police s obuví ukrývala na Folmavě padělky za miliony

7. 4. 2011 16:15
Celníci nalezli nelegální zboží i na Svatém Kříži u Chebu, převážela ho auta

Cheb - Celnicí zabavili ve středu na Folmavě a na Svatém Kříži u Chebu nelegální zboží v hodnotě 27 milionů korun.

Zatímco na Folmavě šlo o padělky značkových hodinek, v Chebu se jednalo o padělky textilu, obuvi a opasků.

"Hlídka celní správy včera kontrolovala vozidla u čerpací stanice v blízkosti tržnice Folmava. V jednom z kontrolovaných osobních vozidel celníci našli v kufru i uvnitř vozidla malá příruční zavazadla naplněná náramkovými hodinkami světoznámých značek," uvedla mluvčí plzeňského celního ředitelství Jitka Blahutová.

V batozích a taškách našli celníci 346 kusů hodinek luxusních značek Rolex, Breitling, Omega a dalších. S největší pravděpodobností se však jedná o padělky.

Pravost hodinek posoudí odborníci

"Pokud by se skutečně jednalo o originální výrobky, přesahovala by cena zboží 20 milionů korun. Jednapadesátiletý muž, který ve vozidle cestoval jako spolujezdec, se k vlastnictví hodinek přiznal. Případ vyšetřuje oddělení Odhalování celních a daňových podvodů Celního ředitelství Plzeň pro podezření z přečinu porušení práv k ochranným známkám a jiným označením a nechává vypracovat na podezřelé hodinky odborná vyjádření, která posoudí pravost hodinek," dodala Blahutová.

Na tržnici Svatý Kříž u Chebu celníci zajistili celkem 2330 kusů padělků textilu, obuvi a opasků. Část zboží, které porušuje práva k více než desítce ochranných známek, celníci objevili přímo na stánku a část v utajeném skladovém prostoru. Vchod do skladu rafinovaně maskovala police s vystavenou obuví.

Hodnota zajištěného zboží, pokud by se jednalo o originální výrobky, by odhadem činila 7,6 milionů korun.

autor: ČTK | 7. 4. 2011 16:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Plzeňský kraj

  reklama
  reklama
  reklama