Plzeňská práva odeberou titul dalším 'rychlostudentům'

Michal Kalina
12. 5. 2011 10:01
Na seznamu figuruje i Jan Harangozzo, který pětiletý obor vystudoval za dva měsíce
František Korbel, který ma na starosti prověřování podezřelých studentů, zřejmě školu opustí. Podle vlastních slov ale až svůj úkol dokončí.
František Korbel, který ma na starosti prověřování podezřelých studentů, zřejmě školu opustí. Podle vlastních slov ale až svůj úkol dokončí. | Foto: Ludvík Hradilek

Plzeň - Další čtyři "rychlostudenti" přijdou o titul z plzeňské právnické fakulty. Figuruje mezi nimi i Jan Harangozzo, který je spojován s případem podvodů soudce Jiřího Berky. Pětiletý obor Harangozzo vystudoval za dva měsíce.

Dohromady tak zatím Západočeská univerzita hodlá odebrat osm magisterských titulů. U předchozích čtyř absolventů rozhodlo vedení školy o zrušení diplomu začátkem roku.

Návrh na odebrání dalších čtyř už předal právní expert František Korbel rektorce Iloně Mauritzové. "Příslušné dopisy by měly odejít do konce týdne," řekla deníku Právo rektorka.

Studium všech podezřelých studentů vykazuje společné znaky. "Příliš krátká doba studia, chybějící zápočty i diplomové práce, pochybná rozhodnutí o přijetí a také podivný průběh vlastního studia, při němž nemuseli chodit do školy," vyjmenoval Korbel hlavní důvody.

Rekordman Harangozzo

O titul přijde mimo jiné i Jan Harangozzo, který vystudoval jinak pětiletý magisterský obor za rekordní dva měsíce. "Do Plzně jsem přestoupil. Chybělo mi osm zkoušek, které jsem za ty dva měsíce udělal," řekl už dříve Harangozzo Aktuálně.cz.

Univerzita v Bratislavě ale jeho slova vyvrátila s tím, že byl z tamního studia po roce vyloučen. Navíc se v Plzni nenašla jeho diplomová práce. Harangozzo byl také obviněn v souvislosti se zmanipulovanými konkurzy, které vedl soudce Jiří Berka.

Z předešlé skupiny absolventů přišli o titul podnikatelé Ladislav Cirhan a Petr Matuška, Barbora Havlová a šéf Sdružení sportovních svazů Zdeněk Ertl. Ani jeden z dotčených se zatím kvůli tomu neobrátil na soud.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy