Plzeň čeká Festival polévky. Kuchaři navaří plné kotle

Domácí Domácí
5. 9. 2013 12:55
Unikátní projekt na závěr festivalu Živá ulice si bere inspiraci v polském Krakově
Minulý rok se pořadatelé přesvědčili, že polévka je opravdu grunt.
Minulý rok se pořadatelé přesvědčili, že polévka je opravdu grunt. | Foto: Aktuálně.cz

Plzeň - Dvanáct čtyřicetilitrových kotlů plných polévek od různých kuchařů bude čekat na všechny, kdo v neděli odpoledne dorazí do Plzně na náměstí Republiky.

Na druhém ročníku Festivalu polévky se předvedou kuchaři z restaurací, jako například El Cid Corso, Bistro Satyr nebo Anděl café & music club.

Unikátní projekt na závěr festivalu Živá ulice si bere inspiraci v polském Krakově. K poslechu zahraje legendární český jazzman Ondřej Konrád s formací Gumbo.

"Festival polévky jsme poprvé potkali v polském Krakově a uchvátil nás. Minulý rok nás zároveň přesvědčil, že polévka je opravdu grunt, těch několik set litrů se snědlo během prvních dvou hodin," řekl Jakub Vedral, šéf festivalu Živá ulice.

Letos podle něj budou jednotlivé resturace a organizace připravenější a zásobené, a zbyde tak na všechny.

"Na náměstí Republiky bude postaveno dvanáct koz se čtyřicetilitrovými kotli a mobilními ohništi, návštěvníci se tak mohou těšit skvělou atmosféru, hudbu a chutné polévky," doplnil Vedral.

Festival Živá ulice se letos koná podruhé. Během tří měsíců nabídl přes 150 hudebních a divadelních účinkujících a přilákal přes 30 tisíc lidí.

 

Právě se děje

Další zprávy