Plzeň čeká Festival polévky. Kuchaři navaří plné kotle

Domácí Domácí
5. 9. 2013 12:55
Unikátní projekt na závěr festivalu Živá ulice si bere inspiraci v polském Krakově
Minulý rok se pořadatelé přesvědčili, že polévka je opravdu grunt.
Minulý rok se pořadatelé přesvědčili, že polévka je opravdu grunt. | Foto: Aktuálně.cz

Plzeň - Dvanáct čtyřicetilitrových kotlů plných polévek od různých kuchařů bude čekat na všechny, kdo v neděli odpoledne dorazí do Plzně na náměstí Republiky.

Na druhém ročníku Festivalu polévky se předvedou kuchaři z restaurací, jako například El Cid Corso, Bistro Satyr nebo Anděl café & music club.

Unikátní projekt na závěr festivalu Živá ulice si bere inspiraci v polském Krakově. K poslechu zahraje legendární český jazzman Ondřej Konrád s formací Gumbo.

"Festival polévky jsme poprvé potkali v polském Krakově a uchvátil nás. Minulý rok nás zároveň přesvědčil, že polévka je opravdu grunt, těch několik set litrů se snědlo během prvních dvou hodin," řekl Jakub Vedral, šéf festivalu Živá ulice.

Letos podle něj budou jednotlivé resturace a organizace připravenější a zásobené, a zbyde tak na všechny.

"Na náměstí Republiky bude postaveno dvanáct koz se čtyřicetilitrovými kotli a mobilními ohništi, návštěvníci se tak mohou těšit skvělou atmosféru, hudbu a chutné polévky," doplnil Vedral.

Festival Živá ulice se letos koná podruhé. Během tří měsíců nabídl přes 150 hudebních a divadelních účinkujících a přilákal přes 30 tisíc lidí.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

před 1 hodinou

V Afghánistánu začala platit sedmidenní dohoda o omezení násilí, v zemi zůstává relativní klid

V Afghánistánu v sobotu začala platit dohoda o sedmidenním omezení násilí. V některých částech země se sice bojovníci radikálního hnutí Tálibán střetli s afghánskými bezpečnostními silami, celkově však byla situace poměrně klidná a střety ani na jedné straně nevyvolaly žádné znepokojení. Informují o tom zahraniční média.

Tálibán má 29. února před mezinárodními pozorovateli v katarské metropoli Dauhá podepsat mírovou dohodu se Spojenými státy. Podmínkou podpisu je ale dodržení dohody o omezení násilí v Afghánistánu. Tu Spojené státy považují za test, zda Tálibán skutečně dokáže udržet své bojovníky pod kontrolou, upozornila agentura DPA.

Podpis mírové dohody by mohl být prvním krokem ke stažení části z asi 13 tisíc amerických vojáků působících v Afghánistánu. Spojené státy v roce 2001 v odvetě za teroristické útoky na New York a Washington svrhly v Afghánistánu vládu Tálibánu. Ta poskytovala útočiště teroristické organizaci Al-Káida, jež stála za útoky z 11. září 2001.

Další zprávy