Plzeň bude pokračovat v rozšiřování sítě cyklostezek

ČTK ČTK
14. 7. 2012 15:53
Letos se hlavní stavbou stane úsek v městské části Doubravka, plánují se další
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Plzeň - Město Plzeň pokračuje v rozšiřování sítě cyklostezek na svém území. Hlavní stavbou se letos stane nový úsek v městské části Doubravka, stezka pro chodce a cyklisty se ale začne stavět i na západním okraji metropole.

Podaří-li se získat dotaci, dostane nový povrch i linie na Lochotíně. Délka stezek pro chodce a cyklisty je nyní zhruba 70 kilometrů. Informovala o tom mluvčí magistrátu Zdeňka Kubalová.

"Město každým rokem staví novou stezku nebo opravuje některou ze stávajících," uvedla. Hlavní akcí v tomto směru letos bude výstavba zhruba 400 metrů dlouhého úseku podél Chrástecké ulice na Doubravce.

"Linie povede od mostu přes Úslavu po pravé straně silnice ke křižovatce s Jateční ulicí," sdělila Kubalová. Chodník a jeden metr široký pruh asfaltu pro cyklisty jsou součástí celoplošné opravy silnice, jejíž vybudování včetně nové dešťové kanalizace hradí Plzeňský kraj. Stezku a veřejné osvětlení zaplatí plzeňská městská správa.

"Od Jateční k mostu, tedy v opačném směru než nová stezka, byl jednosměrný pruh pro cyklisty vybudován už před několika lety," připomněla Pavla Dyntarová ze Správy veřejného statku města Plzně.

Ve směru do Bolevce naváže na novou stezku v Chrástecké ulici smíšená linie pro chodce a cyklisty podél Jateční ulice. "Bude postavena při celkové rekonstrukce ulice. Oprava by měla začít koncem letošního roku," dodala Dyntarová.

Nová stezka pro chodce a cyklisty je vyprojektována i podél takzvaného Západního okruhu, v úseku Domažlická - Chebská. Jedná se o úsek od okružní křižovatky u Nové Hospody k silnici mezi Skvrňany a Křimicemi. Stavba má být zahájena letos, potrvá přes rok. "Stezka bude zprovozněna až v její závěrečné fázi," řekla Dyntarová.

Pokud město získá dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury, opraví ještě letos na podzim stezku podél Gerské ulice na Lochotíně. Podle Dyntarové dostane celá 250 metrů dlouhá část mezi křižovatkami s Karlovarskou ulicí a ulicí Studentskou nový asfaltový povrch.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy