Nemocniční dealerka má podmínku, uplácela nákupčí

ČTK ČTK
15. 7. 2011 8:35
Žena prodávala zdravotnický materiál do domažlické nemocnice. K uplácení se doznala
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Domažlice - Okresní soud ve čtvrtek podmínečně zastavil stíhání šestapadesátileté dealerky zdravotnického materiálu. Ženu žaloba vinila z toho, že se ve snaze prodat do nemocnice zdravotnický materiál pokusila uplatit nemocniční nákupčí.

Podle soudu naplnila všechny znaky přečinu podplácení. Pokud však během dvou let neporuší podmínku, zůstane bez trestu, informují Novinky.cz.

"Obžalovaná se doznala, v minulosti nebyla trestána a žádnou škodu nikomu nezpůsobila," cituje server soudce.

Dealerka pražské společnosti podle obžaloby nákupčí nemocnice nabídla, že když bude kupovat zdravotnický materiál od ní, dostane nákupčí z každé faktury tři procenta. Peníze se měly předat z ruky do ruky.

Nákupčí ale vše oznámila ředitelce nemocnice. Do věci se pak vložila policie. Dealerku zadržela ve chvíli, kdy na sledované schůzce dojednávala s nákupčí nemocnice podrobnosti k nabídce, píše server.

Rozhodnutí soudu není pravomocné. Státní zástupkyně si nechala lhůtu pro případnou stížnost proti zastavení trestního stíhání.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy