Nemocniční dealerka má podmínku, uplácela nákupčí

ČTK ČTK
15. 7. 2011 8:35
Žena prodávala zdravotnický materiál do domažlické nemocnice. K uplácení se doznala
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Domažlice - Okresní soud ve čtvrtek podmínečně zastavil stíhání šestapadesátileté dealerky zdravotnického materiálu. Ženu žaloba vinila z toho, že se ve snaze prodat do nemocnice zdravotnický materiál pokusila uplatit nemocniční nákupčí.

Podle soudu naplnila všechny znaky přečinu podplácení. Pokud však během dvou let neporuší podmínku, zůstane bez trestu, informují Novinky.cz.

"Obžalovaná se doznala, v minulosti nebyla trestána a žádnou škodu nikomu nezpůsobila," cituje server soudce.

Dealerka pražské společnosti podle obžaloby nákupčí nemocnice nabídla, že když bude kupovat zdravotnický materiál od ní, dostane nákupčí z každé faktury tři procenta. Peníze se měly předat z ruky do ruky.

Nákupčí ale vše oznámila ředitelce nemocnice. Do věci se pak vložila policie. Dealerku zadržela ve chvíli, kdy na sledované schůzce dojednávala s nákupčí nemocnice podrobnosti k nabídce, píše server.

Rozhodnutí soudu není pravomocné. Státní zástupkyně si nechala lhůtu pro případnou stížnost proti zastavení trestního stíhání.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Havlíčková je juniorskou vicemistryní světa v běhu do vrchu

Barbora Havlíčková se stala juniorskou vicemistryní světa v běhu do vrchu. Devatenáctiletá běžkyně na lyžích ve svém doplňkovém sportu na šampionátu v Argentině nestačila jen na Angelu Matteviovou z Itálie a přidala další cenný kov k evropskému juniorskému zlatu z červencového šampionátu v Zermattu.

Havlíčková běžela závod jen z lyžařské přípravy, přesto v deštivé Argentině uspěla na zhruba sedm a půl kilometru dlouhé trati, která byla těsně před závodem upravena. Zmizel z ní nebezpečný přeběh přes řeku.

S italskou rivalkou si prohodily pořadí z kontinentálního mistrovství, kde rovněž obsadily první a druhé místo. Ve Švýcarsku vyhrála s náskokem 51 sekund česká reprezentantka, tentokrát byla o 44 sekund rychlejší Italka. Na stříbrné pozici byla ale Havlíčková bezpečně.

Úspěch mladých českých závodnic podtrhla čtvrtým místem Alena Matějáková, kterou dělilo jen pět sekund od bronzové Francouzky Jade Rodriguezové. Další dvě Češky Anežka Ševčíková a Gabriela Veigertová skončily na začátku třetí desítky. Mezi juniory byl Benjamin Vrbovský patnáctý.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bílý dům zveřejnil přepis staršího telefonátu Trumpa se Zelenským

Bílý dům v pátek zveřejnil shrnující přepis dubnového telefonátu amerického prezidenta Donalda Trumpa s Volodymyrem Zelenským, ve kterém mu gratuloval k vítězství v prezidentských volbách na Ukrajině a zval ho na návštěvu Washingtonu. Trumpův úřad dal přepis k dispozici v době, kdy ve Sněmovně reprezentantů vypovídá bývalá velvyslankyně na Ukrajině Marie Yovanovitchová. Kongresmani prezidenta vyšetřují kvůli jeho postupu vůči Kyjevu.

Jádrem sporu mezi demokratickými kongresmany a Trumpem je prezidentův červencový hovor se Zelenským. Trump chtěl podle kritiků nátlakem na Kyjev získat kompromitující informace na svého volebního soka Joea Bidena, čímž se pokusil zneužít Ukrajinu ve volebním boji v USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy