reklama
 
 

Nehoda tří kamionů na Tachovsku zablokovala dálnici D5 směrem do Německa

15. 1. 2016
Na 141. kilometru dálnice D5 se stala nehoda tří kamionů a jednoho osobního automobilu. Směr do Německa je zcela zastavený od sjezdu na 136. kilometru u Mlýnce, ve směru od hranic na Plzeň a Prahu je uzavřen levý jízdní pruh. Omezení a vyproštění kamionů potrvá několik hodin. Nehoda se obešla bez zranění.

Mlýnec - Nehoda kamionů na 141. kilometru v pátek zablokovala odpoledne dopravu na dálnici D5 nedaleko Mlýnce na Tachovsku. Směr do Německa je zcela zastavený od sjezdu na 136. kilometru u Mlýnce, ve směru od hranic na Plzeň a Prahu je uzavřen levý jízdní pruh. Omezení a vyproštění kamionů potrvá několik hodin. "Nehoda na zasněženém povrchu se obešla bez zranění," upřesnila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

V místě nehody jsou tři kamiony a jedno osobní auto. První kamion podle policie jel od Plzně k hranicím a začal na zasněžené silnici brzdit a sjel do odstavného pruhu a pak do travnatého pásu a bláta vedle dálnice.

Další kamion, který jel za ním, začal rovněž brzdit, auto se ale dostalo do smyku a návěs vybočil tak, že prorazil středová svodidla a zasáhl do protisměru. Další kamion jedoucí za ním už nestačil dobrzdit a narazil do druhého kamionu. Před nehodou nestihla dobrzdit ani řidička osobního auta a rovněž sjela do trávy vedle dálnice.

Za nehodou zůstala stát kolona aut. Při nehodě policie nezjistila u řidičů alkohol. Na místě zasahují hasiči, kteří budou mimo jiné likvidovat uniklé provozní kapaliny.

Podle informací Ředitelství silnic a dálnic jsou v místě přeháňky a vane silný vítr.

autor: ČTK | 15. 1. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Plzeňský kraj

  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama