Na zápas Plzně s Kodaní zdarma. Kraj vypraví vlak

Domácí Domácí
17. 8. 2011 6:41
Speciální jízdenka z Plzně do Vršovic a zpět je k vyzvednutí v sídle FC Viktoria Plzeň
Z úspěchů plzeňské Viktorky je v euforii i Plzeňský kraj. A vypravuje vlak...
Z úspěchů plzeňské Viktorky je v euforii i Plzeňský kraj. A vypravuje vlak... | Foto: Reuters

Plzeň - Plzeňský kraj ve spolupráci s Českými drahami vypravuje speciální vlak na druhý zápas play-off Ligy mistrů FC Viktorie Plzeň proti FC Kodaň, které se odehraje v pražském Edenu 24. srpna od 20:45 h.

Fanoušky Viktorie Plzeň z celého Plzeňského kraje odveze zdarma z hlavního vlakového nádraží v Plzni na nádraží Praha-Vršovice a po utkání zpět do Plzně. Speciální jízdenka Plzeň-Praha, Vršovice-zpět je k vyzvednutí v sídle FC Viktoria Plzeň od úterka.

Vlak do pražských Vršovic odjíždí z hlavního vlakového nádraží v Plzni v 16:00 hodin. Příjezd do Prahy je v 18:08 hodin a zpět se vrací z nádraží Praha-Vršovice ve 23:55 hodin s příjezdem do Plzně v 01:25 hodin.

Speciální dopravu pro fanoušky vypravil Plzeňský kraj již v minulém roce na Evropskou ligu. Akce měla velmi kladnou odezvu, proto se kraj ke stejnému kroku rozhodl i tentokrát.

Viktoria Plzeň musí bojovat o základní skupinu Ligy mistrů proti FC Kodaň v pražském Edenu, protože rekonstruovaný stadion ve Štruncových sadech nebyl schválen z bezpečnostních důvodů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy