Na Plzeňsku se srazil vlak s traktorem, dva lidé se zranili

ČTK ČTK
25. 8. 2015 18:47
Drážní inspektoři na místě zjistili, že na přejezdu byly naprosto nevyhovující rozhledové podmínky, kdy kvůli keřům a stromům bylo vidět jen na vzdálenost 57 metrů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Jihočeského kraje

Třebčice (Plzeňsko) - Na železničním přejezdu nedaleko Třebčic na jižním Plzeňsku se v úterý po poledni srazil traktor a osobní motorový vlak jedoucí z Blatné do Nepomuku.

Jeden cestující z vlaku a dítě vezoucí se v traktoru byli lehce zraněni, uvedla mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková a mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Kvůli nehodě byl provoz na trati na několik hodin zastaven, obnoven byl kolem 17:40, doplnil Jan Kučera z Drážní inspekce.

Traktor se po nehodě převrátil. "Řidička traktoru pravděpodobně nedala na přejezdu přednost projíždějícímu vlaku," uvedl policejní mluvčí Jan Koželuh. V malém motorovém vlaku cestovalo zhruba 20 lidí, uvedl Drápal. Dechové zkoušky u řidičky traktoru i u strojvedoucího byly negativní.

Špatná viditelnost na přejezdu

Drážní inspektoři na místě podle Kučery zjistili, že na přejezdu byly naprosto nevyhovující rozhledové podmínky. "S okamžitou platností byla proto přes přejezd uložena vlakům pomalá jízda deset kilometrů v hodině, dosud tam byla rychlost 50 kilometrů v hodině," řekl Kučera.

Do směru, odkud přijížděl vlak, bylo podle něj z přejezdu kvůli narostlým keřům a stromům vidět jen na vzdálenost 57 metrů. Ještě ten samý den proto správci dopravní cesty zeleň vykáceli. "Dohledová vzdálenost se tím zvýšila na 275 metrů. Zítra bude na přejezdu ještě umístěna dopravní značka Stop," dodal Kučera. O tom, zda desetikilometrová snížená rychlost pro vlaky už zůstane, se bude ještě rozhodovat.

"Nehoda se stala v 12:30 mezi Nepomukem a Třebčicemi na přejezdu, který je osazen pouze výstražnými kříži. Motorový vlak po srážce vykolejil," uvedl Drápal. Na koleje se ho podařilo vrátit po 17:15. Škoda je odhadnuta na víc než 380 tisíc korun, z toho 200 tisíc korun připadá na traktor, 180 tisíc korun na vlak a 5 tisíc na plot u přejezdu.

 

Právě se děje

Další zprávy