Na letišti v Klatovech zemřel parašutista, spadl z 500 metrů

ČTK ČTK
29. 8. 2015 8:59
Muži se při seskoku zřejmě neotevřel padák, nehodu teď vyšetřuje policie.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Klatovy – Nizozemský parašutista zemřel v pátek v podvečer při seskoku na letišti u Klatov. Devětačtyřicetiletý muž následkům zranění na místě podlehl.

Událostí se zabývá policie, nehodu vyšetřuje také Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, sdělila ČTK krajská policejní mluvčí Jana Tomková. Smrtelných nehod parašutistů se Chaloupkách u Klatov stalo v minulých letech více.

Podle prvotních informací se muži neotevřel padák a spadl z půlkilometrové výšky. Příčina se vyšetřuje. "Prověřováním okolností se zabývají klatovští kriminalisté," uvedla Tomková. Nelze zatím říci, zda šlo o technickou závadu nebo chybu parašutisty.

Naposledy zemřel v Klatovech v polovině května pětačtyřicetiletý parašutista z Dánska. Při seskoku na vysokorychlostním padáku nezvládl závěrečnou fázi seskoku a pozdě zasáhl do řízení padáku po dotočení strmé zatáčky.

Spadl na umělou vodní hladinu, která je součástí doskokové plochy. Utrpěl těžká poranění, zejména hlavy a hrudníku, jimž na místě podlehl. Před rokem se na letišti zranil při seskoku třiačtyřicetiletý cizinec. V roce 2013 se tam zabili dva Češi a jeden Nizozemec.

 

Právě se děje

Další zprávy