Na Klatovsku hořelo pole, s požárem bojovalo třicet hasičů

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 8. 2015 19:52
Zhruba po dvou hodinách hasiči zlikvidovali požár deseti hektarů pole u Malého Boru na Klatovsku v části Týnec.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Hasičský záchranný sbor ČR

Malý Bor (Klatovsko) - U Malého Boru na Klatovsku v části Týnec hořelo deset hektarů pole. U požáru, který se podařilo po asi dvou hodinách uhasit, zasahovalo sedm jednotek, tedy zhruba 30 požárníků.

Zemědělci celé zasažené území oborali a oheň už se díky tomu dále nerozšířil, řekl dnes po 19:00 velicí důstojník krajských hasičů. Vítr v lokalitě nebyl příliš silný.

Škoda za shořelé vzrostlé obilí před sklizní se bude pohybovat minimálně ve statisících korunách. Zasaženou plochu hasiči dále prolévají a místní dobrovolné jednotky ji budou hlídat celou noc.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy