Muž vyskočil z okna, v jeho bytě pak policie našla granát

ČTK ČTK
28. 5. 2015 10:37
Záchranáři evakuovali z domu v Plzni desítky lidí. Muž pád z šestého patra nepřežil.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Plzeň - Zatím z neznámých důvodů skočil ráno v Plzni muž ze šestého patra paneláku. Při následující prohlídce jeho bytu našli policisté granát.

Z domu proto záchranáři evakuovali desítky lidí. Hasiči jim přistavili evakuační autobus. Nyní se čeká na příjezd pyrotechnika z Teplic.

Proč muž z okna vyskočil, není jasné. Pád ale nepřežil. "Dvaačtyřicetiletý muž zraněním podlehl," řekla mluvčí plzeňských policistů Hana Štefflová.

Doprava omezena není

Při ohledávání jeho bytu ve Smrkové ulici číslo 24 v městské části Doubravka našli policisté nebezpečný předmět. Zřejmě se jedná o výbušný granát o délce zhruba 60 centimetrů a průměru sedm centimetrů.

Doprava ve Smrkové ulici není omezená, byt je ve vnitrobloku.

"Pomáháme evakuovat obyvatele domu," řekla mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková. Podle informací ČTK sedí v evakuačním autobusu asi 20 lidí.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Ministryně financí Schillerová zvažuje zrušení několika daňových výjimek

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) zvažuje zrušení několika daňových výjimek. Jedna z nich se týká takzvaného časového testu při prodeji investičních bytů. Další v dnešní Partii televize Prima Schillerová upřesnit nechtěla, protože nebyly projednány s koaliční sociální demokracií. Totéž se týká daňového osvobození příjmů z prodeje bytů.

Příjmy z prodeje investičních bytů se nedaní v případě, že je majitelé vlastní nejméně pět let, uvedla ministryně. Lhůtu by chtěla prodloužit na 15 let. Opatření by podle ministryně mohlo podpořit vlastnické bydlení lidí, kteří by byt také skutečně užívali, stát by mohl získat kolem 600 milionů korun ročně.

"Mám tam ještě tři, čtyři věci," uvedla Schillerová. Pokud by na nich byla v koalici shoda, ukončení těchto daňových výjimek by přineslo podle ní dvě až tři miliardy korun.

Koalice se nedávno dohodla na zavedení nedaněného stravenkového paušálu pro zaměstnance, který by měl fungovat vedle klasických stravenek. Daňové zvýhodnění paušálu by mělo zůstat stejné jako u stravenek, v případě stokorunové stravenky by tak zaměstnanci měli mít 55 korun za každý odpracovaný den. Změna kritizovaná zejména odbory má být součástí daňového balíčku, který by měl platit od roku 2021.

před 47 minutami

Na cenách Goya uspěl Almodóvarův film Bolest a sláva

Sedm španělských cen Goya včetně těch za režii a nejlepší film získalo Bolest a sláva režiséra Pedra Almodóvara. Sošku za herecký výkon na galavečeru ve své rodné Malaze převzal Antonio Banderas. V Bolesti a slávě hraje stárnoucího režiséra, jehož předobrazem byl sám Almodóvar. Pět cen dostalo drama ze španělské občanské války Mientras dure la guerra (Dokud je válka) režiséra Alejandra Amenábara. Nejlepší herečkou je Belén Cuestaová z dramatu La Trinchera Infinita (Nekonečný zákop), jež vypráví o muži skrývajícím se za frankistické diktatury ve svém domě. Cenu pro nejlepší evropský film si odnášejí Bídníci francouzského režiséra malijského původu Ladje Lye.

Zdroj: ČTK
Další zprávy