Ministr Pospíšil zůstává šéfem ODS v Plzeňském kraji

ČTK ČTK
24. 10. 2011 21:32
Jiří Pspíšil byl zvolen již do svého pátého funkčního období
Jiří Pspíšil byl zvolen již do svého pátého funkčního období.
Jiří Pspíšil byl zvolen již do svého pátého funkčního období. | Foto: Ludvík Hradilek

Plzeň - Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil bude na další dva roky stát v čele ODS v Plzeňském kraji. Na pondělním regionálním sněmu v Plzni byl jediným kandidátem. Navrhlo ho všem sedm oblastí kraje a dostal hlasy všech delegátů sněmu.

Pospíšil vede ODS v kraji od roku 2003,´v pondělí byl zvolen do svého pátého funkčního období. Sněm také zvolil sedm místopředsedů regionální organizace. Většinou jsou jimi šéfové oblastních sdružení.

Za Plzeň-město je místopředsedou i nadále Roman Jurečko, za Plzeň-jih poslanec Jiří Papež, za Klatovsko železnorudský starosta Michal Šnebergr, za Tachovsko Vladimír Dub. Za Rokycansko je novým místopředsedou Jan Šašek, za Domažlicko poslanec Vladislav Vilímek a místopředsedou za Plzeň-sever je Jan Michálek.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy