Kvůli úniku chloru z koupaliště v Nýřanech zemřel člověk

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 4. 2015 11:22
Další dva lidé se chlóru nadýchali. Podle hasičů únik látky nehrozí, místo už odvětrali.
Policie uzavřela areál bazénu v Nýřanech.
Policie uzavřela areál bazénu v Nýřanech. | Foto: ČTK

Nýřany - V Nýřanech na Plzeňsku zemřel ráno muž, který se na místním koupalištinadýchal chloru.

Další dva lidé se chloru nadýchali a jsou v péči lékařů. Hasiči ráno řekli, že únik látky nehrozí, místo odvětrali.

Podle policejního mluvčího Jana Koželuha zemřel muž, který pravděpodobně ve skladu otevřel lahev s chlorem. Našli ho jeho kolegové.

Podle starosty Nýřan Jiřího Davídka si muži všimli před objektem spálené trávy. Dveře byly zavřené, když vešli dovnitř, našli tam muže, kterému už nemohli pomoci, navíc se sami látky také nadýchali.

Chlor však nijak neohrozil obyvatele města, zdůraznil.

Není jasné, proč u chloru byl

Davídek  řekl, že muž byl dlouholetým pracovníkem městské organizace Hospodářský dvůr Nýřany, která se stará o majetek města. Nebyl správcem koupaliště, ale v minulosti na něm pracoval a jeho chod a provoz dobře znal, dělal tam i plavčíka.

Není ale jasné, proč byl ve středu v objektu, který slouží jako chlorovací stanice koupaliště.

"Koupaliště otevíráme vždy 1. června, takže se před tím dělají různé předsezonní úpravy, ten muž ale dnes na koupališti vůbec neměl být. Měl ve městě s dalším kolegou natírat lavičky a na koupaliště vůbec neměl jet. Vzal auto a jel pro prkna, ale kolega, který s ním měl natírat lavičky, se mu už pak nemohl dovolat," dodal starosta.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Česku žije 10,68 milionu lidí, za tři čtvrtě roku přibylo 31 tisíc obyvatel

Počet obyvatel České republiky se za letošních devět měsíců zvýšil o 31 400 na 10,68 milionu. Kladně se na tom podepsala zejména zahraniční migrace, které nadále vévodí občané Ukrajiny. Více lidí se narodilo, než zemřelo. V meziročním srovnání bylo však narozených i zemřelých méně, informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

"V průběhu tří čtvrtletí letošního roku se živě narodilo více než 85 000 dětí. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2018 to však bylo téměř o 2000 méně. Meziročně mírně ubylo jak dětí narozených vdaným ženám, tak ženám svobodným," uvedla Michaela Němečková z oddělení demografické statistiky ČSÚ.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Benešovská nemocnice funguje po kybernetickém útoku stále v omezeném provozu

Provoz v benešovské nemocnici je po útoku počítačovým virem stále omezený. IT specialisté pracují na nápravě, zařízení ale zatím funguje ve stejném režimu jako ve středu, kdy ke kybernetickému útoku došlo, uvedl mluvčí nemocnice Petr Ballek.

V nemocnici se ráno sešel krizový štáb, změny podle mluvčího zatím žádné nejsou. "Situace je stejná, uvidíme v poledne," uvedl Ballek. Dodal, že kvůli omezenému režimu bylo dosud přesunuto do jiných nemocnic devět pacientů. 

Stále nelze spustit žádný přístroj včetně počítačové sítě, všechny plánované operace nemocnice zrušila a lékaři nemohou v ordinacích ani vyšetřovat. Pro hospitalizované byl zajištěn náhradní provoz. Podle hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) situace nicméně pacienty neohrožuje, protože ostatní krajské nemocnice problém s počítači nemají. Na nápravě nemocnice spolupracuje i  se specialisty na kybernetickou bezpečnost, problémy nicméně mohou teoreticky trvat i týdny.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Británii se otevřely volební místnosti, průzkumy očekávají výhru konzervativců

V Británii začaly ve čtvrtek v 08:00 středoevropského času předčasné parlamentní volby. Mají vyřešit patovou situaci, která nastala kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Voliči mohou hlasovat až do 23:00 hodin. 

Podle průzkumů veřejného mínění se čeká vítězství vládní Konzervativní strany premiéra Borise Johnsona. Zda se jí podaří získat v Dolní sněmovně většinu, ale není jisté. V případě, že by konzervativci absolutní většinu neměli, mohl by se moci chopit menšinový kabinet v čele s labouristou Corbynem, který by si ale musel vyjednat podporu menších stran.

Premiér Johnson chce brexit v případě vítězství ve volbách dokončit a opustit evropský blok 31. ledna příštího roku. Pokud by se ale příštím britským premiérem stal Corbyn, čekalo by Brity druhé referendum o brexitu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy