Kvůli úniku chloru z koupaliště v Nýřanech zemřel člověk

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 4. 2015 11:22
Další dva lidé se chlóru nadýchali. Podle hasičů únik látky nehrozí, místo už odvětrali.
Policie uzavřela areál bazénu v Nýřanech.
Policie uzavřela areál bazénu v Nýřanech. | Foto: ČTK

Nýřany - V Nýřanech na Plzeňsku zemřel ráno muž, který se na místním koupalištinadýchal chloru.

Další dva lidé se chloru nadýchali a jsou v péči lékařů. Hasiči ráno řekli, že únik látky nehrozí, místo odvětrali.

Podle policejního mluvčího Jana Koželuha zemřel muž, který pravděpodobně ve skladu otevřel lahev s chlorem. Našli ho jeho kolegové.

Podle starosty Nýřan Jiřího Davídka si muži všimli před objektem spálené trávy. Dveře byly zavřené, když vešli dovnitř, našli tam muže, kterému už nemohli pomoci, navíc se sami látky také nadýchali.

Chlor však nijak neohrozil obyvatele města, zdůraznil.

Není jasné, proč u chloru byl

Davídek  řekl, že muž byl dlouholetým pracovníkem městské organizace Hospodářský dvůr Nýřany, která se stará o majetek města. Nebyl správcem koupaliště, ale v minulosti na něm pracoval a jeho chod a provoz dobře znal, dělal tam i plavčíka.

Není ale jasné, proč byl ve středu v objektu, který slouží jako chlorovací stanice koupaliště.

"Koupaliště otevíráme vždy 1. června, takže se před tím dělají různé předsezonní úpravy, ten muž ale dnes na koupališti vůbec neměl být. Měl ve městě s dalším kolegou natírat lavičky a na koupaliště vůbec neměl jet. Vzal auto a jel pro prkna, ale kolega, který s ním měl natírat lavičky, se mu už pak nemohl dovolat," dodal starosta.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Testovací let vrtulníku Ingenuity na Marsu NASA kvůli chybě při prověrce o tři dny odložila

První testovací let malého vrtulníku Ingenuity na Marsu byl o tři dny odložen kvůli problému, který se vyskytl při zkoušce vysokých otáček rotorů. Informoval o tom na svém webu americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).

Předběžný termín prvního letu Ingenuity americká vesmírná agentura původně stanovila na tuto neděli. Na základě údajů, které z vrtulníku dostala v pátek pozdě večer, se však NASA rozhodla let odložit. První možný termín letu je středa 14. dubna.

Důvodem je, že během páteční prověrky vysokorychlostních otáček rotorů kontrolní zařízení ukončilo dřív sekvenci příkazů ovládajících test. To se stalo ve chvíli, kdy se měl letový počítač přepnout z předletového módu na mód letový. Podle NASA je ale vrtulník v pořádku a v bezpečí a na Zemi poslal úplnou sadu telemetrických údajů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy