Kraj utratí desítky milionů za rekreaci pro úředníky

Petr Jemelka Petr Jemelka
15. 9. 2010 14:20
Za devět milionů chce koupit areál po pohraničnících. Oprava přijde na dalších 60
Objekt už roky chátrá
Objekt už roky chátrá | Foto: PČR

Železná Ruda - Plzeňský kraj hodlá odkoupit areál bývalé základny pohraniční stráže v Debrníku u Železné Rudy. Pak ho chce za šedesát milionů přestavět na rekreační středisko pro úředníky.

Objekt, který je nyní majetkem policie, se nachází v chráněné krajinné oblasti asi dva kilometry jižně od Železné rudy a je k mání za devět milionů korun.

Protože není delší dobu udržovaný, bude rekonstrukce velmi nákladná. Opravit bude potřeba i příjezdovou cestu, napsal Plzeňský deník.

Kraj se přesto rozhodl investovat do přestavby šedesát milionů a změnit chátrající objekt v luxusní rekreační středisko se sedmdesáti lůžky.

"Bude sloužit zaměstnancům Krajského úřadu, klientům našich sociálních ústavů, ale i neziskových organizací, s nimiž spolupracujeme," vysvětlil koupi novopečený hejtman Milan Chovanec (ČSSD).

Záměr kraje hájí také radní Dagmar Terelmešová (ČSSD). Podle ní bude objekt sloužit zejména klientům ze sociální sféry a také školám.

Naopak opoziční radní z ODS Miroslav Jaroš záměr koupit objekt vnímá jako zbytečné plýtvání "Vláda i ministerstva se takových zařízení zbavují, jen my jdeme opačným směrem," zlobí se.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Rychlobruslařka Zdráhalová ovládla na SP divizi B na kilometru

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová na Světovém poháru v Naganu ovládla divizi B v závodu na 1000 metrů a zajistila si tak pro příští díl seriálu start mezi nejlepšími na této trati. Třiadvacetiletá česká reprezentantka zajela čas 1:16,225 a o dvě sekundy si tak vylepšila sezonní maximum.

Zdráhalová se dnes stejně jako Martina Sáblíková představí i v závodě na 3000 metrů, ve kterém budou obě startovat v divizi A. Trojnásobná olympijská vítězka Sáblíková bude hájit vedení v průběžném pořadí SP, v závěrečné rozjížďce nastoupí společně s Isabelle Weidemannovou z Kanady.

Další zprávy