reklama
 
 

Kraj utratí desítky milionů za rekreaci pro úředníky

15. 9. 2010 14:20
Za devět milionů chce koupit areál po pohraničnících. Oprava přijde na dalších 60

Železná Ruda - Plzeňský kraj hodlá odkoupit areál bývalé základny pohraniční stráže v Debrníku u Železné Rudy. Pak ho chce za šedesát milionů přestavět na rekreační středisko pro úředníky.

Objekt, který je nyní majetkem policie, se nachází v chráněné krajinné oblasti asi dva kilometry jižně od Železné rudy a je k mání za devět milionů korun.

Protože není delší dobu udržovaný, bude rekonstrukce velmi nákladná. Opravit bude potřeba i příjezdovou cestu, napsal Plzeňský deník.

Kraj se přesto rozhodl investovat do přestavby šedesát milionů a změnit chátrající objekt v luxusní rekreační středisko se sedmdesáti lůžky.

"Bude sloužit zaměstnancům Krajského úřadu, klientům našich sociálních ústavů, ale i neziskových organizací, s nimiž spolupracujeme," vysvětlil koupi novopečený hejtman Milan Chovanec (ČSSD).

Záměr kraje hájí také radní Dagmar Terelmešová (ČSSD). Podle ní bude objekt sloužit zejména klientům ze sociální sféry a také školám.

Naopak opoziční radní z ODS Miroslav Jaroš záměr koupit objekt vnímá jako zbytečné plýtvání "Vláda i ministerstva se takových zařízení zbavují, jen my jdeme opačným směrem," zlobí se.

autor: Petr Jemelka | 15. 9. 2010 14:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Plzeňský kraj

  reklama
  reklama
  reklama