Klatovy opraví a rozšíří plavecký bazén, za 50 milionů

ČTK ČTK
14. 6. 2012 18:39
Zastupitelé už přístavbu wellness části a výměnu 20 let staré technologie schválili

Klatovy - Klatovy příští rok opraví a rozšíří plavecký bazén za sumu do 50 milionů korun.

Zastupitelé už přístavbu wellness části a výměnu více než 20 let staré technologie schválili. Projekt bude hotový do podzimu.

Radnice chce do krytého bazénu přilákat zejména rodiny s dětmi. Řekl to starosta druhého největšího města Plzeňského kraje Rudolf Salvetr (ODS).

V současném krytém areálu je zatím bazén se šesti plaveckými dráhami, dětský bazének a sauna.

"Základní je to, aby bazén zůstal zachován pro plavání. Nechceme do něj pustit wellness část, protože bazén je využíván pro rekreační i sportovní plavání," uvedl.

Wellness, kde bude vodní a saunový svět, vyústění toboganu, protiproudy a jeskyně, vznikne v přístavbě v jižní části současné budovy, kde by stejně vyžadovala opravu.

Současná technologie je kromě stáří také energeticky náročná a nové zařízení bude odpovídat současným normám na úpravu vody. Areál se podle finální podoby projektu zřejmě rozšíří o prostory pro slunění.

Před lety trojnásobně velká investice

Projekt, jenž se nyní upravuje, vychází ze zhruba trojnásobně velké investice, kterou město plánovalo před šesti lety a na níž shánělo dotace EU.

"Nepůjdeme už do žádné akce za 130 milionů, nechceme žádný akvapark, " uvedl Salvetr. Existující ideu projektu už město schválilo.

"Letos chceme všechno papírově dotáhnout včetně výběrového řízení," dodal. O dotaci bude město také usilovat, ale investici vybuduje i bez ní. O opravě krytého koupaliště se hovoří už několik let.

Současný klatovský krytý areál nyní nabízí bazén se šesti plaveckými dráhami, dětskou plochu a saunu. Vedle něj přes louku je populární velký venkovní bazén s dalšími dvěma koupacími plochami.

Tyto městské lázně byly postaveny ve 30. letech minulého století jako říční lázně. Jejich součástí je kemp pro stany a karavany.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Koupaliště v Plzeňském kraji.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy