Klatovy opraví a rozšíří plavecký bazén, za 50 milionů

ČTK ČTK
14. 6. 2012 18:39
Zastupitelé už přístavbu wellness části a výměnu 20 let staré technologie schválili

Klatovy - Klatovy příští rok opraví a rozšíří plavecký bazén za sumu do 50 milionů korun.

Zastupitelé už přístavbu wellness části a výměnu více než 20 let staré technologie schválili. Projekt bude hotový do podzimu.

Radnice chce do krytého bazénu přilákat zejména rodiny s dětmi. Řekl to starosta druhého největšího města Plzeňského kraje Rudolf Salvetr (ODS).

V současném krytém areálu je zatím bazén se šesti plaveckými dráhami, dětský bazének a sauna.

"Základní je to, aby bazén zůstal zachován pro plavání. Nechceme do něj pustit wellness část, protože bazén je využíván pro rekreační i sportovní plavání," uvedl.

Wellness, kde bude vodní a saunový svět, vyústění toboganu, protiproudy a jeskyně, vznikne v přístavbě v jižní části současné budovy, kde by stejně vyžadovala opravu.

Současná technologie je kromě stáří také energeticky náročná a nové zařízení bude odpovídat současným normám na úpravu vody. Areál se podle finální podoby projektu zřejmě rozšíří o prostory pro slunění.

Před lety trojnásobně velká investice

Projekt, jenž se nyní upravuje, vychází ze zhruba trojnásobně velké investice, kterou město plánovalo před šesti lety a na níž shánělo dotace EU.

"Nepůjdeme už do žádné akce za 130 milionů, nechceme žádný akvapark, " uvedl Salvetr. Existující ideu projektu už město schválilo.

"Letos chceme všechno papírově dotáhnout včetně výběrového řízení," dodal. O dotaci bude město také usilovat, ale investici vybuduje i bez ní. O opravě krytého koupaliště se hovoří už několik let.

Současný klatovský krytý areál nyní nabízí bazén se šesti plaveckými dráhami, dětskou plochu a saunu. Vedle něj přes louku je populární velký venkovní bazén s dalšími dvěma koupacími plochami.

Tyto městské lázně byly postaveny ve 30. letech minulého století jako říční lázně. Jejich součástí je kemp pro stany a karavany.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Koupaliště v Plzeňském kraji.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Koronavirus odsouvá zrušení střídání zimního a letního času, zřejmě na dlouho

Koronavirová krize odsouvá možné zrušení pravidelného střídání času, zřejmě na dlouhou dobu. Evropská komise původně navrhovala zrušení střídání času na letošní nebo příští rok, v současnosti se však o věci nejedná a je otázkou, zda se s ohledem na současnou krizi a její dopady téma na jednací stůl vůbec vrátí. Řekl to mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. V noci na neděli 25. října se hodinové ručičky ve 03:00 posunou o hodinu zpět.

Evropská komise v roce 2018 navrhla zrušení střídání času, ponechala však na členských státech, aby se dohodly na tom, který čas bude zaveden celoročně. Česká vláda předloni podpořila zavedení zimního, tedy standardního středoevropského astronomického času. Návrh komise ovšem ještě musí schválit unijní Rada a Evropský parlament, do té doby se nic nemění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy