Fandové se radují, Plzeň jim opraví Štruncovy sady

Domácí Domácí
18. 12. 2010 6:55
Stadion ve Štruncových sadech bude bez oválu, atleti dostanou jiný
Rekonstruovaný stadion by měl lépe vyhovovat standardům UEFA
Rekonstruovaný stadion by měl lépe vyhovovat standardům UEFA | Foto: Reuters

Plzeň - Fanoušci fotbalové Viktorky Plzeň i vedení klubu se možná konečně dočkají. Jejich nářky nad stavem městského stadionu ve Štruncových sadech by konečně mohly být vyslyšeny. Územní rozhodnutí pro přestavbu fotbalového stadionu ve Štruncových sadech bylo vydáno.

V první fázi za zhruba 160 milionů korun se musí vymístit atletická dráha, aby se hřiště posunulo blíž k hlavní tribuně. Postupně se budou stavět nové tribuny ze všech tří zbývajících stran.

Úpravy souvisí se splněním požadavků fotbalového svazu UEFA na pořádání nejvyšších fotbalových soutěží. Městské zastupitelstvo čeká zanedlouho rozhodnutí o způsobu financování.

Atleti  zřejmě půjdou do areálu SOU

Plzeň v souvislosti s plánovanou modernizací stadionu musela rovněž vyřešit, kam přestěhovat atlety. Nyní to podle magistrátu vypadá, že do konce srpna příštího roku by mohla být postavena atletická dráha ve sportovním areálu Středního odborného učiliště elektrotechnického ve Vejprnické ulici v Plzni na Skvrňanech.

Pokud se podaří do konce února získat platné územní rozhodnutí, mohli by atleti své aktivity přesunout sem. Informace zazněla na pátečním setkání se zástupci Atletického klubu Škoda Plzeň, které svolal technický náměstek primátora Petr Rund.

"V nejbližší době nás čeká definitivní rozhodnutí o rekonstrukci víceúčelového stadionu ve Štruncových sadech a v souvislosti s tím řešíme výstavbu nového atletického areálu. Pohled atletů je pro koordinaci všech souvisejících prací důležitý, proto jsme se dnes sešli," vysvětlil náměstek Petr Rund.

Atleti jsou se záměry města srozuměni. "Atletický stadion se s největší pravděpodobností bude stavět v etapách, což respektujeme, ale pro naše sportovní aktivity je důležitý časový harmonogram, abychom věděli, s čím můžeme počítat," uvedl předseda atletů František Ptáčník.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy