reklama
 
 

Policie stíhá dvě matky, které napadly své děti. Jedno zemřelo, druhé je vážně zraněné

Aktualizováno 4. 4. 2016 15:46
Policisté na Tachovsku vyšetřují jedno zabití dítěte matkou a jedno těžké ublížení na zdraví. První matka zabila své novorozené dítě. Žena své těhotenství tajila a na ubytovně v Tachově porodila holčičku. Mrtvého těla se pak matka chtěla zbavit mimo ubytovnu. Druhá matka, která žila na ubytovně ve Stříbře, napadla svého osmiměsíčního syna. Ten je v kritickém stavu v nemocnici. Obě ženy jsou ve vazbě. První hrozí až výjimečný trest, druhé až dvanáctiletý.

Tachov - Dvě matky na Tachovsku chtěly podle policie zabít vlastní děti. Novorozenec na následky zranění zemřel, kojenec utrpěl závažné poranění hlavy. "Násilné trestné činy z posledního březnového týdne vyšetřují krajští kriminalisté," informovala policejní mluvčí Jana Tomková. Oba případy se staly na ubytovně.

První obviněná 28letá žena podle policie spáchala vraždu v noci 26. března na ubytovně v Tachově. Své těhotenství tajila a na ubytovně pak porodila děvče. "Už předem ale měla hrůzný plán. Holčičku měla za použití násilí usmrtit a následně se jí pak chtěla zbavit mimo ubytovnu," uvedla mluvčí. Tam byla ale odhalena. Dítě při převozu do nemocnice na následky zranění zemřelo. Žena je ve vazbě, kam ji o víkendu poslal soud. Hrozí jí výjimečný trest. Jde o druhou letošní vraždu v Plzeňském kraji.

Ve druhém případě napadla 26letá matka na ubytovně ve Stříbře osmiměsíčního chlapce. "Při šetření vyšlo najevo, že v blíže nezjištěné době od 25. do 28. března, kdy dítě plakalo, jej měla fyzicky napadnout a způsobit mu těžkou újmu na zdraví," upřesnila mluvčí. Se zraněným chlapcem pak navštívila 28. března pohotovost a dítě bylo se závažným poraněním hlavy letecky transportováno do nemocnice. Podle informací je dítě v kritickém stavu. Žena byla obviněna z těžkého ublížení na zdraví a je ve vazbě, řekla Tomková. Hrozí jí až dvanáctileté vězení. "Dítě je u nás hospitalizováno a je mimo ohrožení života," řekla mluvčí Fakultní nemocnice v Plzni Gabriela Levorová.

autor: ČTK | 4. 4. 2016 13:56

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Plzeňský kraj

  reklama
  reklama
  reklama