Policie stíhá dvě matky, které napadly své děti. Jedno zemřelo, druhé je vážně zraněné

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 4. 2016 15:46
Policisté na Tachovsku vyšetřují jedno zabití dítěte matkou a jedno těžké ublížení na zdraví. První matka zabila své novorozené dítě. Žena své těhotenství tajila a na ubytovně v Tachově porodila holčičku. Mrtvého těla se pak matka chtěla zbavit mimo ubytovnu. Druhá matka, která žila na ubytovně ve Stříbře, napadla svého osmiměsíčního syna. Ten je v kritickém stavu v nemocnici. Obě ženy jsou ve vazbě. První hrozí až výjimečný trest, druhé až dvanáctiletý.
Obě matky jsou nyní ve vazbě. (Ilustrační foto)
Obě matky jsou nyní ve vazbě. (Ilustrační foto) | Foto: Isifa/Thinkstock

Tachov - Dvě matky na Tachovsku chtěly podle policie zabít vlastní děti. Novorozenec na následky zranění zemřel, kojenec utrpěl závažné poranění hlavy. "Násilné trestné činy z posledního březnového týdne vyšetřují krajští kriminalisté," informovala policejní mluvčí Jana Tomková. Oba případy se staly na ubytovně.

První obviněná 28letá žena podle policie spáchala vraždu v noci 26. března na ubytovně v Tachově. Své těhotenství tajila a na ubytovně pak porodila děvče. "Už předem ale měla hrůzný plán. Holčičku měla za použití násilí usmrtit a následně se jí pak chtěla zbavit mimo ubytovnu," uvedla mluvčí. Tam byla ale odhalena. Dítě při převozu do nemocnice na následky zranění zemřelo. Žena je ve vazbě, kam ji o víkendu poslal soud. Hrozí jí výjimečný trest. Jde o druhou letošní vraždu v Plzeňském kraji.

Ve druhém případě napadla 26letá matka na ubytovně ve Stříbře osmiměsíčního chlapce. "Při šetření vyšlo najevo, že v blíže nezjištěné době od 25. do 28. března, kdy dítě plakalo, jej měla fyzicky napadnout a způsobit mu těžkou újmu na zdraví," upřesnila mluvčí. Se zraněným chlapcem pak navštívila 28. března pohotovost a dítě bylo se závažným poraněním hlavy letecky transportováno do nemocnice. Podle informací je dítě v kritickém stavu. Žena byla obviněna z těžkého ublížení na zdraví a je ve vazbě, řekla Tomková. Hrozí jí až dvanáctileté vězení. "Dítě je u nás hospitalizováno a je mimo ohrožení života," řekla mluvčí Fakultní nemocnice v Plzni Gabriela Levorová.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Čeští ekologové se mohou odvolat proti rozšíření dolu Turów, čas mají do 17. března

Do Česka oficiálně dorazil z Polska překlad souhlasu k rozšíření polského dolu Turów, takže se proti němu nyní mohou čeští ekologové odvolat. V tiskové zprávě to oznámilo ministerstvo životního prostředí. Na odvolání mají ekologické organizace čas do 17. března. Samo ministerstvo už dříve vydalo k rozšíření hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice nesouhlasné stanovisko. Proti rozšíření se staví i Liberecký kraj a dotčené české obce. Česko se obává, že rozšíření může mít negativní dopad na zásobování části Liberecka pitnou vodou.

V lednu vydalo polské Regionální ředitelství pro ochranu životního prostředí ve Vratislavi rozhodnutí v procesu EIA (vyhodnocení vlivů na životní prostředí), kterým souhlasilo se záměrem na rozšíření dolu Turów i přes námitky české strany. Zároveň vydalo stanovisko o okamžité vykonavatelnosti rozhodnutí.

"Ministerstvo životního prostředí rozhodnutí polského úřadu zveřejnilo v plném znění a v českém jazyce na svých stránkách. Česká veřejnost má podle polského práva možnost se proti rozhodnutí polského úřadu odvolat výhradně prostřednictvím ekologických organizací," sdělila mluvčí ministerstva Petra Roubíčková.

před 1 hodinou

Syrský prezident Asad: Boje v Sýrii budou pokračovat až do osvobození celé země

Současná ofenziva syrské a ruské armády proti povstalcům na severu Sýrie nesignalizuje konec syrského konfliktu. Řekl to syrský prezident Bašár Asad. Boje podle něj budou pokračovat. Syrské armádě se s pomocí Ruska podařilo o víkendu získat další města v okolí někdejšího průmyslového centra země Aleppa. Tento týden má být obnovený provoz na tamním letišti, které bylo zavřené od roku 2012.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Varům bude chybět zraněný kapitán Skuhravý

Hokejisté extraligových Karlových Varů se budou muset v závěru základní části obejít bez pomoci kapitána Václava Skuhravého. Jedenačtyřicetiletý útočník utrpěl v nedělním zápase na ledě Sparty blíže nespecifikované zranění v dolní části těla a bude mimo hru dva až tři týdny. Energie o tom informovala na svém klubovém webu.

Skuhravý odehrál na Spartě dvě třetiny, ve třetí části už stál na střídačce jen v civilu a pomáhal trenérům. Západočeši v O2 areně prohráli 3:6.

Odchovanec Kladna odehrál v této sezoně za Karlovy Vary 40 zápasů, vstřelil čtyři branky a přidal 17 asistencí. Energie je šest kol před koncem základní části soutěže sedmá a bojuje o 6. místo a přímý postup do čtvrtfinále play off. Na jedenácté Vítkovice má k dobru 12 bodů, takže by ve vyřazovací části neměla chybět.

Zdroj: ČTK
Další zprávy