Domažlická policie obvinila čtyři lidi z výroby drog, jeden se pokusil utéct

ČTK ČTK
1. 10. 2015 15:42
Policisté na Domažlicku tento týden zadrželi a obvinili čtyři lidi z výroby a distribuce drog. Soud poslal tři z nich do vazby, jeden se přitom pokusil v soudní budově o útěk.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Domažlice - Policisté zadrželi muže ve věku 47, 35 a 32 let a šestatřicetiletou ženu. Sdělili jim obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Dva muže a ženu pak poslal soud do vazby.

Pětatřicetiletý muž následně začal utíkat. "Po sejmutí pout z rukou z důvodu podpisu na protokolech u soudkyně se pokusil o útěk z budovy soudu. Díky včasné reakci a bleskovému zásahu policistů byl dostižen," popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová. Muže policisté zadrželi ještě v soudní budově. Za pokus o útěk mu hrozí další stíhání za maření výkonu úředního rozhodnutí.

Drogy i do ubytoven

Domažlické policii, která bojuje s drogovou kriminalitou v česko-bavorském příhraničí, se letos podařilo zadržet už několik dealerů drog. Poslední obvinění podle mluvčí prodávali marihuanu i pervitin, někteří drogy dodávali i do ubytoven. Nejstarší z obviněných mužů je podezřelý, že od ledna prodal obviněné ženě nejméně půl kilogramu marihuany.

"Tento muž spravuje ubytovny na Domažlicku a Klatovsku, kde drogy rovněž distribuoval," uvedla Brožová. Dvaatřicetiletý muž podle ní od dubna prodal nejméně v devíti případech 36 gramů pervitinu, při domovní prohlídce u něj policie našla dalších 90 gramů pervitinu.

Žena je podezřelá, že prodávala drogy na jedné z domažlických ubytoven. V nejméně 44 případech prodala pervitin, dvakrát drogu vyměnila za mobilní telefony. Této ženě prodal několikrát pervitin další obviněný pětatřicetiletý muž. V dalších případech drogami splácel své dluhy nebo je rozdal zadarmo.

 

Právě se děje

Další zprávy