Domažlická policie obvinila čtyři lidi z výroby drog, jeden se pokusil utéct

ČTK ČTK
1. 10. 2015 15:42
Policisté na Domažlicku tento týden zadrželi a obvinili čtyři lidi z výroby a distribuce drog. Soud poslal tři z nich do vazby, jeden se přitom pokusil v soudní budově o útěk.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Domažlice - Policisté zadrželi muže ve věku 47, 35 a 32 let a šestatřicetiletou ženu. Sdělili jim obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Dva muže a ženu pak poslal soud do vazby.

Pětatřicetiletý muž následně začal utíkat. "Po sejmutí pout z rukou z důvodu podpisu na protokolech u soudkyně se pokusil o útěk z budovy soudu. Díky včasné reakci a bleskovému zásahu policistů byl dostižen," popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová. Muže policisté zadrželi ještě v soudní budově. Za pokus o útěk mu hrozí další stíhání za maření výkonu úředního rozhodnutí.

Drogy i do ubytoven

Domažlické policii, která bojuje s drogovou kriminalitou v česko-bavorském příhraničí, se letos podařilo zadržet už několik dealerů drog. Poslední obvinění podle mluvčí prodávali marihuanu i pervitin, někteří drogy dodávali i do ubytoven. Nejstarší z obviněných mužů je podezřelý, že od ledna prodal obviněné ženě nejméně půl kilogramu marihuany.

"Tento muž spravuje ubytovny na Domažlicku a Klatovsku, kde drogy rovněž distribuoval," uvedla Brožová. Dvaatřicetiletý muž podle ní od dubna prodal nejméně v devíti případech 36 gramů pervitinu, při domovní prohlídce u něj policie našla dalších 90 gramů pervitinu.

Žena je podezřelá, že prodávala drogy na jedné z domažlických ubytoven. V nejméně 44 případech prodala pervitin, dvakrát drogu vyměnila za mobilní telefony. Této ženě prodal několikrát pervitin další obviněný pětatřicetiletý muž. V dalších případech drogami splácel své dluhy nebo je rozdal zadarmo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí MAAE

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Svět knihy přišlo zhruba 35 tisíc lidí, přes pokles jsou pořadatelé spokojeni

Pražský veletrh Svět knihy letos podle předběžných údajů navštívilo 34 až 36 tisíc lidí, zhruba o 30 procent méně než dřív. Vzhledem k okolnostem a dopadům pandemie koronaviru to mluvčí Jana Chalupová nicméně označuje za vynikající. Akce začala ve čtvrtek a skončila v neděli večer.

V posledním předpandemickém roce dorazilo rekordních 50 tisíc lidí. Letos zřejmě hrál roli i nižší počet návštěv školáků, neboť některé vyhlásily na pondělí před svátkem volno a děti mohly odjet na prodloužený víkend. Se zájmem jsou však pořadatelé nakonec spokojeni, byť ředitel Radovan Auer ještě ve čtvrtek doufal, že by letos mohl padnout rekord.

Zdroj: ČTK
Další zprávy