Dobrovolníci zvelebí dvě málo využívaná plzeňská místa

Domácí ČTK Domácí, ČTK
7. 7. 2013 15:01
Akce je součástí projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015
Plzeň, ilustrační foto.
Plzeň, ilustrační foto. | Foto: CzechTourism

Plzeň - Opuštěnou zahradu u vysokoškolských kolejí v Plzni Lochotíně a prostor kolem řeky Radbuzy v centru města zvelebí patnáct dobrovolníků z Česka, Jižní Koreje, Turecka, Francie, Španělska, Ruska, Srbska a Ukrajiny.

Navrhnou a provedou úpravy málo využívaných lokalit.

Pracovat začnou v pondělí a v Plzni zůstanou až do 20. července, jak řekla Eva Kraftová z týmu Plzeň 2015, zajišťujícího program evropské kulturní metropole, jíž se krajské město stane v roce 2015.

Účastníci pracovního kempu se třikrát setkají s Plzeňany a budou s nimi o úpravách a využití ploch diskutovat. V úterý 9. července se od sedmi večer sejdou na "Sousedském večeru" v Zapomenuté zahradě na Lochotíně. Bývalá soukromá zahrada je vedle zahrádkářské kolonie u vysokoškolských kolejí.

O týden později bude na Anglickém nábřeží za Komerční bankou posezení s autory podnětů projektu Pěstuj prostor, kde se budou moci lidé seznámit s typickými jídly zemí, odkud účastníci kempu pocházejí. V pátek 19. července od pěti hodin odpoledne je naplánováno kulturní odpoledne na valu vedle kostela U Ježíška u nádraží.

Pěstuj prostor

Výzva Pěstuj prostor je program pro malé změny v plzeňském veřejném prostoru v rámci projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015.

Je otevřený pro všechny, kteří chtějí přispět k proměně okolí. Smyslem je zapojit obyvatele do rozhodování o podobě města a společně provést co nejvíce změn. Na akci se podílí nevládní nezisková organizace INEX-SDA, která působí od roku 1991 v oblasti mezinárodního dobrovolnictví, mezikulturního vzdělávání a výchovy k aktivnímu občanství. Přijímá zahraniční dobrovolníky na krátkodobé i dlouhodobé projekty v České republice a umožňuje českým dobrovolníkům vyjet do zahraničí.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Americký regulátor označil čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti

Americká Federální komise pro spoje (FCC) dnes jednohlasně označila čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti. Největšími klienty těchto firem jsou v USA hlavně venkovští operátoři, kteří při nákupu produktů a služeb Huawei a ZTE nemohou napříště využít prostředky z vládního fondu, jenž má k dispozici 8,5 miliardy dolarů (bezmála 197 miliard Kč). Telekomunikační regulátor navrhuje, aby se čínské vybavení stávajících telekomunikačních sítí nahradilo, informovala agentura Reuters.

Jde o poslední z řady kroků americké vlády, jejichž cílem je zamezit nákupu vybavení od Huawei a ZTE. Konečné nařízení jejich vybavení ze sítí odstranit se podle Reuters očekává nejdříve příští rok. Huawei krok FCC považuje za nezákonný a komisi žádá, aby rozhodnutí "založené na iracionálních spekulacích a dohadech" znovu zvážila.

před 59 minutami

Airbnb mimo USA a Čínu měla loni zisk 46 milionů USD

Aktivity Airbnb mimo Spojené státy a Čínu loni vykázaly zisk 46,47 milionu USD (1,1 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 97,22 milionu USD v předchozím roce. Uvádí to zpráva, kterou firma zprostředkovávající ubytování v soukromí předložila úřadům v Irsku a jejíž obsah dnes zveřejnila. Výnosy, které tvoří poplatky vybrané Airbnb, nikoliv celkové peníze vybrané od hostů, se zvýšily o více než 35 procent na 2,42 miliardy USD (56 miliard Kč).

Další zprávy