reklama
 
 

Dobrovolníci zvelebí dvě málo využívaná plzeňská místa

7. 7. 2013 15:01
Akce je součástí projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015

Plzeň - Opuštěnou zahradu u vysokoškolských kolejí v Plzni Lochotíně a prostor kolem řeky Radbuzy v centru města zvelebí patnáct dobrovolníků z Česka, Jižní Koreje, Turecka, Francie, Španělska, Ruska, Srbska a Ukrajiny.

Navrhnou a provedou úpravy málo využívaných lokalit.

Pracovat začnou v pondělí a v Plzni zůstanou až do 20. července, jak řekla Eva Kraftová z týmu Plzeň 2015, zajišťujícího program evropské kulturní metropole, jíž se krajské město stane v roce 2015.

Účastníci pracovního kempu se třikrát setkají s Plzeňany a budou s nimi o úpravách a využití ploch diskutovat. V úterý 9. července se od sedmi večer sejdou na "Sousedském večeru" v Zapomenuté zahradě na Lochotíně. Bývalá soukromá zahrada je vedle zahrádkářské kolonie u vysokoškolských kolejí.

O týden později bude na Anglickém nábřeží za Komerční bankou posezení s autory podnětů projektu Pěstuj prostor, kde se budou moci lidé seznámit s typickými jídly zemí, odkud účastníci kempu pocházejí. V pátek 19. července od pěti hodin odpoledne je naplánováno kulturní odpoledne na valu vedle kostela U Ježíška u nádraží.

Pěstuj prostor

Výzva Pěstuj prostor je program pro malé změny v plzeňském veřejném prostoru v rámci projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015.

Je otevřený pro všechny, kteří chtějí přispět k proměně okolí. Smyslem je zapojit obyvatele do rozhodování o podobě města a společně provést co nejvíce změn. Na akci se podílí nevládní nezisková organizace INEX-SDA, která působí od roku 1991 v oblasti mezinárodního dobrovolnictví, mezikulturního vzdělávání a výchovy k aktivnímu občanství. Přijímá zahraniční dobrovolníky na krátkodobé i dlouhodobé projekty v České republice a umožňuje českým dobrovolníkům vyjet do zahraničí.

autoři: Domácí, ČTK | 7. 7. 2013 15:01

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Plzeňský kraj

  reklama
  reklama
  reklama