Distributor autodílů dá na Plzeňsku práci 150 lidem

ČTK ČTK
18. 10. 2010 15:20
V Nýřanech u Plzně si Trost pronajal skladové plochy
Foto: Web Orange Park

Nýřany - Přední evropský distributor automobilových dílů, německý Trost Auto Service Technik, si v průmyslové zóně Orange Park u Nýřan na Plzeňsku pronajal 23 tisíc metrů čtverečních skladových ploch.

Otevře tam centrální sklad pro Německo, Rakousko a region střední a východní Evropy, řekl dnes Filip Kozák z firmy CB Richard Ellis, která kontrakt zprostředkovala.

"Zaměstnají až 150 lidí, v první fázi zhruba 40. Poptávku na úřadě práce už mají. Stěhovat se budou v listopadu a plný provoz naběhne příští rok," dodal. Trost je podle něj první nájemce v Orange Parku, kde si pronajal celou jednu už dokončenou halu.

Rozloha parku je 200 hektarů a do budoucna nabídne až 700 tisíc metrů čtverečních skladových a logistických ploch. "Nájemci zde mohou profitovat z dostatku pracovní síly, výborné dostupnosti se samostatným exitem a energeticky úsporných budov," řekl Kozák. Vlastníkem je britská developerská a investiční skupina Mayfield Real Estate ze skupiny Fordgate.

O průmyslové nemovitosti je zájem

Plzeňský kraj zažil podle Kozáka za poslední rok, tedy v době krize, nejvýraznější boom ze všech moderních průmyslových zón v zemi.

"V době kdy jsou nájemní transakce průměrně 5000 metrů čtverečních, je jedinečné pracovat s tak významným požadavkem, jako je Trost. Aktuální zájem o vetší skladové jednotky nasvědčuje, že se trh průmyslových nemovitostí odrazil ode dna a vykazuje pozitivní vývoj," dodal.

CB Richard Ellis eviduje v Orange Parku další tři zájemce s poptávkou nad 10.000 metrů čtverečních nájemních ploch. Zájem mají logistické i výrobní firmy, například z plastikářství. Trost, který už má pobočku v Praze, využije "jedinečné lokality poblíž německých hranic", deset kilometrů za Plzní u dálnice D5.

Trost zaměstnává 4 tisíce lidí

Trost se sídlem ve Stuttgartu má pobočky kromě Německa a Česka také na Slovensku, v Rakousku, Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Srbsku a na Ukrajině. Dohromady zaměstnává 4000 lidí. Loňský obrat dosáhl 770 milionů eur (asi 19 miliard korun).

Přední distributor automobilových součástek ovládá ze 60 procent rodina Trostových a zbytek drží Nadace Joachima Herze. V Německu má přes 110 velkoobchodů a v dalších zemích 80. Kromě automobilových dílů, nabízí nářadí, vybavení dílen a služeb.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Děčínsku vzplála vlaková souprava, nikdo nebyl zraněn

Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil v pátek vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na Děčínsku. Všichni cestující stačili bezpečně vlak opustit. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, v 19:15 požár hasiči zlikvidovali. O události informovali hasiči Ústeckého kraje na twitteru.

Podle České televize šlo o spoj společnosti Arriva ze Šluknova do Kolína. "K uhašení soupravy bylo potřeba 20 000 litrů vody. Příčina požáru je v šetření," uvedli hasiči. Oheň propukl před 18:00.

Kvůli požáru byla na trati mezi Děčínem a Rumburkem v úseku mezi stanicemi Rybniště a Jedlová zhruba na tři hodiny zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na palestinských územích se po 15 letech uskuteční volby

Palestinský prezident Mahmúd Abbás v pátek oznámil termín příštích parlamentních a prezidentských voleb. Uskuteční se v květnu a červenci a budou první za 15 let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž mají volby pomoci vyřešit dlouholetý vnitropalestinský konflikt.

Palestinská autonomie, která má na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu omezenou samosprávu, podle prohlášení Abbásovy kanceláře uspořádá 22. května parlamentní a 31. července prezidentské volby. Konat by měly na Západním břehu Jordánu, v Pásmu Gazy a ve východním Jeruzalémě.

"Prezident nařídil volební komisi a všem státním orgánům, aby zahájily demokratický volební proces ve všech městech vlasti," stojí v prohlášení citovaném agenturou Reuters. Hnutí Hamás vyhlášení voleb uvítalo a vyjádřilo naději, že pomohou ukončit rozkol.

Zdroj: ČTK
Další zprávy