Dělník ve firmě měsíce kradl stříbrná zrnka, ta pak prodával zlatníkům. Přišel si na 680 tisíc korun

ČTK ČTK
11. 5. 2016 13:27
Více než 45 kilogramů stříbrného granulátu používaného v galvanické lázni ke stříbření výrobků ukradl podle policie šestadvacetiletý muž v jedné firmě v Domažlicích. "Muž je podezřelý, že nejméně od loňského srpna do letošního února postupně ukradl stříbrný granulát v celkové hodnotě 682 581 korun," řekla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová. Muže začali kriminalisté stíhat na konci dubna. Granulát podle nich odnášel z košů galvanické lázně po skončení směn a pak ho prodával zlatníkům. Policie neuvedla, za kolik materiál prodal, peníze ale použil pro svou potřebu, dodala Brožová. U soudu mu hrozí až osmileté vězení.
Za krádež 45 kilogramů stříbra muži hrozí až 8 let ve vězení. (Ilustrační foto)
Za krádež 45 kilogramů stříbra muži hrozí až 8 let ve vězení. (Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 19 minutami

Ruská televize bude vysílat seriál se Zelenským, Putin se na něj ale nepodívá

Ruská televize pustí ve středu večer vůbec poprvé seriál s nynějším ukrajinským prezidentem a bývalým hercem Volodymyrem Zelenským v roli učitele dějepisu, který se jako bojovník proti korupci stane hlavou státu. Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina již oznámil, že se jeho šéf dívat nebude.

Na seriál Sluha národa, jehož název nyní nese i strana ukrajinského prezidenta, se Rusové dosud mohli podívat jen na internetu, poznamenala agentura AFP. Připomněla, že i ve skutečné volební kampani se Zelenskyj letos držel svého seriálového předobrazu jako prostého člověka z lidu, který chce rozbourat zkorumpovaný systém. Stanice TNT nyní seriál pouští na obrazovky jako "fikci, která se stala skutečností".

Zdroj: ČTK
Další zprávy