Cisterna narazila do stromu, vyprošťují ji dva jeřáby

ČTK ČTK
26. 2. 2013 7:39
Nehoda cisterny ráno u Klatov uzavřela silnici vedoucí na Strakonice
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Plzeňského kraje

Klatovy - Nehoda cisterny ráno u Klatov uzavřela silnici vedoucí na Strakonice.

Na místě zasahují dva jeřáby, které se snaží nákladní auto vyprostit. Doprava je odkláněna v obou směrech, řekla mluvčí klatovské policie. Původní informace o zranění nepotvrdila.

Nákladní auto ráno narazilo do stromu asi kilometr za městem ve směru na Mochtín. Příčiny nehody police vyšetřuje.

Předpokládá, že provoz bude obnoven v dopoledních hodinách.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy