Celníci v Železné Rudě objevili padělky za pět milionů

ČTK ČTK
25. 3. 2014 10:45
Kromě padělků textilu našli i tisíce nezdaněných cigaret.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Celní ředitelství České Budějovice

Plzeň - Stovky padělků textilu, tisíce nezdaněných cigaret i další zboží zabavili celníci při víkendové razii v Železné Rudě a okolí.

Kontrolovali centrum města i přístupové cesty k němu, zaměřili se především na nabídku, prodej a přepravu padělků a dalšího nelegálního zboží.

Cena originálů veškerého padělaného zboží, které zajistili, by přesahovala pět milionů korun, oznámila mluvčí Celního úřadu pro Plzeňský kraj Jitka Blahutová.

"Například v objektu nazývaném Velpa našli za pomoci služebního psa přes 14 tisíc kusů nezdaněných cigaret s ukrajinskými nebo falešnými kolky, které byly ukryté v plechové bedně. Ve stejném prodejním místě ještě zajistili 122 kusů padělků textilu a kabelek," uvedla.

V prodejním místě zvaném Pekárna zabavili 135 kusů padělků sluchátek, peněženek, kabelek a batohů.

Na nelegální zboží narazili celníci i ve vozidlech, která k Železné Rudě přijížděla. "U Hojsovy Stráže našli v kontrolované dodávce 501 padělků textilu. K vlastnictví zboží se přihlásil vietnamský občan, který má bydliště v Horní Blatné," řekla mluvčí.

Na stejné silnici také zastavili osobní vůz, který řídil český občan z Chebu. V zavazadlovém prostoru a za předními sedadly ukrýval 807 kusů padělků textilu a módních doplňků luxusních značek.

Oba případy přepravy padělků nyní celníci řeší pro podezření z přečinu porušování práv k ochranné známce a jiným označením.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy