Celníci v Železné Rudě objevili padělky za pět milionů

ČTK ČTK
25. 3. 2014 10:45
Kromě padělků textilu našli i tisíce nezdaněných cigaret.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Celní ředitelství České Budějovice

Plzeň - Stovky padělků textilu, tisíce nezdaněných cigaret i další zboží zabavili celníci při víkendové razii v Železné Rudě a okolí.

Kontrolovali centrum města i přístupové cesty k němu, zaměřili se především na nabídku, prodej a přepravu padělků a dalšího nelegálního zboží.

Cena originálů veškerého padělaného zboží, které zajistili, by přesahovala pět milionů korun, oznámila mluvčí Celního úřadu pro Plzeňský kraj Jitka Blahutová.

"Například v objektu nazývaném Velpa našli za pomoci služebního psa přes 14 tisíc kusů nezdaněných cigaret s ukrajinskými nebo falešnými kolky, které byly ukryté v plechové bedně. Ve stejném prodejním místě ještě zajistili 122 kusů padělků textilu a kabelek," uvedla.

V prodejním místě zvaném Pekárna zabavili 135 kusů padělků sluchátek, peněženek, kabelek a batohů.

Na nelegální zboží narazili celníci i ve vozidlech, která k Železné Rudě přijížděla. "U Hojsovy Stráže našli v kontrolované dodávce 501 padělků textilu. K vlastnictví zboží se přihlásil vietnamský občan, který má bydliště v Horní Blatné," řekla mluvčí.

Na stejné silnici také zastavili osobní vůz, který řídil český občan z Chebu. V zavazadlovém prostoru a za předními sedadly ukrýval 807 kusů padělků textilu a módních doplňků luxusních značek.

Oba případy přepravy padělků nyní celníci řeší pro podezření z přečinu porušování práv k ochranné známce a jiným označením.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Ant Group, divize čínské Alibaby, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů, nejvíce v historii

Společnost Ant Group, která je finančně technologickou divizí čínského internetového prodejce Alibaba, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů (zhruba 808 miliard Kč). Bude to největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) v historii. V pondělí to uvedl server CNBC.

Firma nabídne akcie na burzách v Šanghaji a Hongkongu. Pokud vše půjde hladce, předstihne tato nabídka loňskou nabídku akcií energetické společnosti Saudi Aramco, v té době největší na světě.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Ministerstvo financí připravilo další úlevu pro podnikatele. Těm, které zasáhla pandemie, odloží splatnost DPH do konce roku

Ministerstvo financí posune splatnost daně z přidané hodnoty (DPH) pro podnikatele z maloobchodu a služeb, na které přímo dolehla nejnovější vládní opatření v boji s koronavirem. Resort o tom informoval v pondělí. Splatnost DPH  za třetí čtvrtletí a září, která připadá na toto pondělí, posune resort do konce roku. MF zároveň upozornilo na to, že pardon se nebude týkat prominutí pokuty za opožděné tvrzení daně, a proto je nutné daňové přiznání i kontrolní hlášení podat v zákonné lhůtě. Odklad splatnosti MF provede prominutím úroků za pozdě zaplacenou daň.

Zdroj: ČTK
Další zprávy