Batole vypadlo rodičům z okna, v Plzni bojuje o život

Pavel Pěňáz, čtk
25. 9. 2011 16:01
Sedmnáctiměsíční dítě vypadlo ze druhého patra, vážně si zranilo hlavu a hrudník

Plzeň - V Plzni vypadlo v sobotu z okna druhého patra sedmnáctiměsíční batole.

Vážně zraněný chlapec je v nemocnici, pád vyšetřuje policie. Rodiče se zhroutili, informovala ČTK krajská policejní mluvčí Jana Tomková.

Neštěstí se stalo v bytovém domě na Slovanské třídě. Policistům bylo oznámeno odpoledne po 16:00 hodině.

Dítě dopadlo ze zhruba šestimetrové výšky přímo na asfaltový chodník. Utrpělo vážná poranění hlavy a hrudníku. V plzeňské fakultní nemocnici se chlapec podrobil operaci a jeho stav je nadále vážný, ale stabilizovaný.

"Rodině pak byla poskytnuta ze strany policie psychologická pomoc. Vzhledem k prvopočáteční fázi šetření a s ohledem na psychický stav rodiny nebudeme v současné době k případu poskytovat další bližší informace," uvedla Tomková.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 40 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy