Batole vypadlo rodičům z okna, v Plzni bojuje o život

Pavel Pěňáz, čtk
25. 9. 2011 16:01
Sedmnáctiměsíční dítě vypadlo ze druhého patra, vážně si zranilo hlavu a hrudník

Plzeň - V Plzni vypadlo v sobotu z okna druhého patra sedmnáctiměsíční batole.

Vážně zraněný chlapec je v nemocnici, pád vyšetřuje policie. Rodiče se zhroutili, informovala ČTK krajská policejní mluvčí Jana Tomková.

Neštěstí se stalo v bytovém domě na Slovanské třídě. Policistům bylo oznámeno odpoledne po 16:00 hodině.

Dítě dopadlo ze zhruba šestimetrové výšky přímo na asfaltový chodník. Utrpělo vážná poranění hlavy a hrudníku. V plzeňské fakultní nemocnici se chlapec podrobil operaci a jeho stav je nadále vážný, ale stabilizovaný.

"Rodině pak byla poskytnuta ze strany policie psychologická pomoc. Vzhledem k prvopočáteční fázi šetření a s ohledem na psychický stav rodiny nebudeme v současné době k případu poskytovat další bližší informace," uvedla Tomková.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Štetina prodloužil se Spartou smlouvu do roku 2022

Slovenský fotbalista Lukáš Štetina prodloužil smlouvu s pražskou Spartou, která by mu vypršela po této sezoně. Osmadvacetiletý obránce zůstane podle nového kontraktu na Letné do konce června 2022. Sparta o tom informovala na svém webu.

Štetina přišel do Sparty v létě 2017 z jiného pražského klubu Dukly. V prvním roce patřil k oporám a spoluhráči ho zvolili nejlepším hráčem sezony. Pak důrazný stoper ztratil místo v sestavě a spekulovalo se o jeho odchodu.

Štetina ale dostal důvěru od trenéra Václava Kotala a v posledních dvou březnových soutěžních zápasech před koronavirovou pauzou nastoupil od začátku. Za výkony proti Ostravě a Slavii byl chválen.

"Tahle smlouva je určitě zadostiučinění. To, co dělám pro fotbal, se mi vrátilo. Věřím i ve fotbalového boha a v tom mám před sebou čistý stůl," řekl Štetina v rozhovoru pro klubovou televizi.

Další zprávy