Auto v Plané na Tachovsku spadlo z mostu. Pro zraněné musel vrtulník

ČTK Domácí ČTK, Domácí
11. 8. 2019 11:41
V noci na neděli spadlo v Plané na Tachovsku auto z mostu. Nehoda si vyžádala tři zraněné, jeden z nich utrpěl zranění těžké. Na místě zasahovaly vrtulník a několik vozů záchranné služby. Zda v nehodě sehrál roli alkohol, zatím není jasné.
Auto se třemi muži skončilo na střeše pod mostem (ilustrační snímek).
Auto se třemi muži skončilo na střeše pod mostem (ilustrační snímek). | Foto: Shutterstock

"Pětatřicetiletého muže převezl vrtulník s těžkým zraněním, ale při vědomí, na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice. Další dva muži se středně těžkým zraněním byli převáženi pozemní cestou. Vzhledem k mechanismu úrazu také na pohotovost," uvedl mluvčí krajské záchranné služby Vítězslav Sladký.

Muži jeli po silnici první třídy od Plané na Novou Hospodu, tedy po přivaděči na dálnici D5. Nehoda se stala u křižovatky se silnicí druhé třídy II/239, kde teče Plánský potok.

Škoda Octavia měla sjet těsně před velkým mostem mimo komunikaci pod přemostění, kde se převrátila na střechu.

"S ohledem na zdravotní stav mužů nebyly provedeny dechové zkoušky, ale u všech byl vyžádán odběr krve. Policisté dále zjišťují všechny okolnosti havárie," řekla policejní mluvčí Markéta Fialová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy