Akreditační komise rozhodne o plzeňských právech

26. 5. 2011 6:07
Akademický senát projednal kontrolní zprávu určenou pro komisi v čele s Vladimírou Dvořákovou
Plzeňská práva se po skandálech nadále refornují, říká kontrolní zpráva
Plzeňská práva se po skandálech nadále refornují, říká kontrolní zpráva | Foto: Ludvík Hradilek

Plzeň - Plzeňská práva se po skandálech s rychlostudenty, podivným přijímáním i zkoušením nadále reformují. Dokládá to kontrolní zpráva za uplynulý rok. Akademický senát ji ve středu projednal bez výhrad.

Akreditační komise ministerstva školství, pro kterou je určena, ji bude zkoumat 6. a 7. června v Plzni, řekl děkan Květoslav Růžička.

Zpráva obsahuje přes 200 stran včetně příloh, sedmkrát více než loňská. Do Plzně přijede část komisařů v čele s předsedkyní komise Vladimírou Dvořákovou. Koncem června bude zprávu projednávat v Praze velké zasedání komise a z toho také zřejmě vzejdou doporučení.

"Všechny dnes předkládané dokumenty byly zpracovány kvalitně. Věcných výhrad moc nebylo," řekl předseda senátu Tomáše Pezl. Zpráva pro komisi podle něj věrně odráží současný stav a fungování fakulty.

Pro prodloužení akreditace magisterských i bakalářských oborů se nyní dělá maximum. Z rozhovoru s profesorkou Dvořákovou nemáme signály, že by nám neměla být obnovena, uvedl proděkan Vilém Knoll.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy