Srážka pendolina s kamionem má dva mrtvé a 13 zraněných

Domácí Radek Nohl Domácí, Radek Nohl
Aktualizováno 22. 7. 2015 10:48
Na místě nehody ve Studénce zasahuje osm posádek záchranné služby, včetně vrtulníku. Provoz na trati do Ostravy je zastaven.
Pendolino se srazilo s kamiónem.
Pendolino se srazilo s kamiónem. | Foto: České dráhy

Studénka - U Studénky na Novojičínsku se srazil vlak Českých drah Pendolino s kamionem.

Nehoda si podle prvních informací vyžádala dva lidské životy. "Můžeme potvrdit dvě oběti na životech, jeden z pacientů byl mrtvý už při našem příjezdu, druhý zemřel v době, kdy jsme o něj pečovali," řekl v České televizi mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Dalších třináct osob je zraněných. "Ve třech případech jsou v přímém ohrožení života, další zranění jsou těžká a pět nebo šest zraněných je ve středně těžkém nebo lehkém stavu," dodal Humpl.

Náraz byl velmi silný. Motor z auta byl až 200 metrů od nehody a vlaku se podařilo zastavit až asi dva kilometry za místem srážky na přejezdu.

Na místě zasahuje osm posádek záchranné služby, včetně vrtulníku. Provoz na trati do Ostravy je zastaven a obnoven bude nejdříve večer. České dráhy zajišťují náhradní dopravu.

Ke srážce došlo v 7:43. Vlak jel z Bohumína do Františkových Lázní. "Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou signalizací se závorami," uvedl k okolnostem nehody mluvčí Drážní inspekce.

Po stejné trati, avšak v jiném vlaku a opačným směrem, mířili do Ostravy členové Sobotkovy vlády. Premiér Bohuslav Sobotka, ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček a ministr vnitra Milan Chovanec místo toho vyrazili přímo na místo nehody.

"Zbytek členů vlády jede do Ostravy, využijí náhradní dopravy z Hranic na Moravě - autobusy, které na nás měly čekat v Ostravě. Zahájení jednání vlády bude mít zpoždění," uvedl mluvčí vlády Martin Ayrer.

Ministr financí Andrej Babiš Aktuálně.cz řekl, že vystoupil v Hranicích a jede na jednání o brownfieldech, kde se setká s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem.

 

Právě se děje

Další zprávy