Zastupitel najel do strážníka, po měsících odešel

ČTK ČTK
16. 6. 2011 19:35
Miloslav Bajer, jenž měl potíže s policií, rezignoval
Pardubický kavárník a zastupitel Miloslav Bajer
Pardubický kavárník a zastupitel Miloslav Bajer | Foto: Sdružení pro Pardubice

Pardubice - Pardubický zastupitel Miloslav Bajer se vzdal všech svých politických funkcí. Kandidoval za Sdružení pro Pardubice a získal mandát zastupitele na velké i malé radnici. Bajer serveru Deník.cz řekl, že nedokázal skloubit podnikání a práci pro město. Bajera před časem vyšetřovala policie, protože autem najel na strážníka.

"Několik měsíců jsem si to vyzkoušel, ale v současné době skutečně nemohu sedět na více židlích. A asi každému je jasné, že můj život je především kavárna," uvedl Bajer.

Ve funkci městského zastupitele jej vystřídá první náhradník za Sdružení pro Pardubice Vít Vavřina, který už v minulém období zastupitelem byl. V pátém městské obvodu jej nahradí Petr Beneš.

Bajer tvrdí, že i nadále bude bojovat za to, aby se na třídu Míru "vrátil život". Ulice, kde provozuje svoji kavárnu, je podle něj teď "mrtvá".

Primátorka Štěpánka Fraňková (Sdružení pro Pardubice) řekla, že Bajerovo rozhodnutí respektuje a plně jej chápe.

Bajer měl opakovaně problémy s městskou policií, protože parkoval na třídě Míru v nepovolených časech. Vše vyvrcholilo tím, že v lednu najel do strážníka, kterým s ním řešil špatné parkování. Případ řešila policie, ale neobvinila jej. Pardubičtí úředníci nakonec rozhodli, že jde o přestupek proti občanskému soužití. A Bajer musel zaplatit pokutu.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Vstupenky na Kosovo nakonec budou k dostání i na internetu

Vstupenky na zápas českých fotbalistů s Kosovem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy nakonec budou k dispozici i přes internet. Fotbalová asociace ČR původně online prodej v rámci bezpečnostních opatření zrušila, dnes však umožnila rezervaci přes web.

Fanoušci si rezervované lístky poté buď vyzvednou těsně před zápasem v Plzni, nebo je dostanou poštou. Stejně jako při prodeji na pokladnách stadionu ve Štruncových sadech, kde se utkání 14. listopadu uskuteční a výhra reprezentaci zajistí místo na Euru, bude při rezervaci na webu www.vstupenkyfotbal.cz možné na jeden občanský průkaz pořídit pouze čtyři vstupenky.

před 30 minutami

Útok Afghánce na severu Rakouska má druhou oběť, zemřel zaměstnanec ubytovny

Pondělní útok nožem v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských hranic si vyžádal druhou oběť, těžkým zraněním podlehl pracovník místní ubytovny pro žadatele o azyl. V pátek to podle agentury APA oznámila policie. Za incidentem podle vyšetřovatelů stojí neúspěšný afghánský žadatel o azyl, který nejprve pobodal svého opatrovatele a poté při útěku zabil místního zemědělce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy