reklama
 
 

Začala Pardubická juniorka. Možná přijde i Kvitová

8. 8. 2011 18:14
Wimbledonská vítězka Petra Kvitová ovládla Pardubickou juniorku 2006 - ve dvouhře i čtyřhře

Pardubice -  V Pardubicích v neděli začala úvodními předkoly tradiční tenisová akce Pardubická juniorka. Mezi její vítěze patří i wimbledonská vítězka Petra Kvitová, která přislíbila účast.

Již  84. ročník Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu se koná pod záštitou Radko Martínka, hejtmana Pardubického kraje, a Štěpánky Fraňkové, primátorky Pardubic.

Mezi předešlé vítěze prestižního mládežnického turnaje patří kromě Kvitové třeba Jaroslav Drobný, Jan Kodeš, Tomáš Šmíd, Martina Navrátilová, Pavel Složil, Ivan Lendl, Hana Mandlíková, Miloš Mečíř, Petr Korda, Jana Novotná, Bohdan Ulihrach, Jiří Novák či Tomáš Berdych.

Pardubice jsou pyšné na tenisovou tradici

Jak připomíná prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka, většina vítězů minulých ročníků se po svém vítězství na Pardubické juniorce později výrazně prosadila v českém i světovém tenisu.

Pardubice i Pardubický kraj řadí Juniorku mezi nejvýznamnější sportovní události svého kalendáře, vedle Velké pardubické či Zlaté přilby.

Východočeské "město sportu" se ostatně může pochlubit dlouhou tenisovou tradicí. Jak v souvislosti s turnajem upozorňuje primátorka Štěpánka Fraňková, první český tenisový turnaj se konal právě v Pardubicích, a to před 115 lety.

Fraňková doufá, že třeba i letos, budou diváci sledovat "úspěšné tažení další budoucí světové jedničky nebo vítěze či vítězky některého z grandslamových turnajů".

Z pardubického Wimbledonu na londýnský

Jak se budou jmenovat další vycházející hvězdy na tzv. "dorosteneckém Wimbledonu"? Podle tipování na oficiálních stránkách Pardubické juniorky možná Adam Pavlásek a Jesika Malečková. Vše ale ukážou až závěrečné boje, které jsou na programu v pátek 12. srpna.

Že od kurtů pod pardubickým zámkem nemusí být daleko třeba k wimbledonským vavřínům, dokazuje Petra Kvitová. V roce 2006 v Pardubicích triumfovala ve dvouhře i čtyřhře, o pět let později již zvedala v Londýně nad hlavu slavnou trofej.

"Ve finále jsem hrála se Sinikou Ježkovou, kterou jsem porazila 6:1, 6:2. Na finále přišlo hodně diváků, což je v Pardubicích tradiční kulisa. Já jsem za to byla ráda, nerada hraju, když nejsou diváci," vzpomíná Kvitová na stránkách turnaje na Juniorku v roce 2007.

autor: Zuzana Hronová | 8. 8. 2011 18:14

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Pardubický kraj

  reklama
  reklama
  reklama