Začala Pardubická juniorka. Možná přijde i Kvitová

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
8. 8. 2011 18:14
Wimbledonská vítězka Petra Kvitová ovládla Pardubickou juniorku 2006 - ve dvouhře i čtyřhře
Petra Kvitová: 2006 - triumf na "pardubickém dorosteneckém Wimbledonu", 2011 - triumf na "opravdovém" Wimbledonu.
Petra Kvitová: 2006 - triumf na "pardubickém dorosteneckém Wimbledonu", 2011 - triumf na "opravdovém" Wimbledonu. | Foto: Petr Protivánek

Pardubice -  V Pardubicích v neděli začala úvodními předkoly tradiční tenisová akce Pardubická juniorka. Mezi její vítěze patří i wimbledonská vítězka Petra Kvitová, která přislíbila účast.

Již  84. ročník Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu se koná pod záštitou Radko Martínka, hejtmana Pardubického kraje, a Štěpánky Fraňkové, primátorky Pardubic.

Mezi předešlé vítěze prestižního mládežnického turnaje patří kromě Kvitové třeba Jaroslav Drobný, Jan Kodeš, Tomáš Šmíd, Martina Navrátilová, Pavel Složil, Ivan Lendl, Hana Mandlíková, Miloš Mečíř, Petr Korda, Jana Novotná, Bohdan Ulihrach, Jiří Novák či Tomáš Berdych.

Pardubice jsou pyšné na tenisovou tradici

Jak připomíná prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka, většina vítězů minulých ročníků se po svém vítězství na Pardubické juniorce později výrazně prosadila v českém i světovém tenisu.

Pardubice i Pardubický kraj řadí Juniorku mezi nejvýznamnější sportovní události svého kalendáře, vedle Velké pardubické či Zlaté přilby.

Východočeské "město sportu" se ostatně může pochlubit dlouhou tenisovou tradicí. Jak v souvislosti s turnajem upozorňuje primátorka Štěpánka Fraňková, první český tenisový turnaj se konal právě v Pardubicích, a to před 115 lety.

Fraňková doufá, že třeba i letos, budou diváci sledovat "úspěšné tažení další budoucí světové jedničky nebo vítěze či vítězky některého z grandslamových turnajů".

Z pardubického Wimbledonu na londýnský

Jak se budou jmenovat další vycházející hvězdy na tzv. "dorosteneckém Wimbledonu"? Podle tipování na oficiálních stránkách Pardubické juniorky možná Adam Pavlásek a Jesika Malečková. Vše ale ukážou až závěrečné boje, které jsou na programu v pátek 12. srpna.

Že od kurtů pod pardubickým zámkem nemusí být daleko třeba k wimbledonským vavřínům, dokazuje Petra Kvitová. V roce 2006 v Pardubicích triumfovala ve dvouhře i čtyřhře, o pět let později již zvedala v Londýně nad hlavu slavnou trofej.

"Ve finále jsem hrála se Sinikou Ježkovou, kterou jsem porazila 6:1, 6:2. Na finále přišlo hodně diváků, což je v Pardubicích tradiční kulisa. Já jsem za to byla ráda, nerada hraju, když nejsou diváci," vzpomíná Kvitová na stránkách turnaje na Juniorku v roce 2007.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Anthony při debutu za Portland k výhře nepomohl

S novou posilou Carmelem Anthonym nastoupili basketbalisté Portlandu v úterním programu NBA v New Orleansu, pětatřicetiletá hvězda je však k vítězství nedovedla. Blazers podlehli 104:115 a zaznamenali už desátou porážku v sezoně. LeBron James se stal prvním hráčem v historii, který proti všem 30 ligovým klubům zaznamenal triple double, a Lakers se po výhře 112:107 nad Oklahomou znovu osamostatnili v čele tabulky.

Výsledky NBA:

LA Lakers - Oklahoma City 112:107, Memphis - Golden State 95:114, New Orleans - Portland 115:104, Sacramento - Phoenix 120:116.

Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnice D1 je kvůli nehodě uzavřena u Brna směrem na Vyškov

Kvůli nehodě osobního a nákladního auta u Rohlenky na Brněnsku byla ve středu ráno téměř na čtyři hodiny uzavřena dálnice D1 mezi kilometry 203 a 210 ve směru z Brna na Vyškov. Řidič osobního vozu utrpěl zranění a jeho spolujezdec zemřel. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra a mluvčího jihomoravské policie.

Kvůli nehodě byla dálnice D1 východně od Brna uzavřena zhruba od 3:00. Dálnice byla opět zprůjezdněna kolem 6:45. Policie předpokládá, že doprava v místě nehody se postupně stabilizuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy