Video z neobvyklého zásahu: Žena zavolala policii na svou opilou dceru

Video Video
9. 6. 2021 14:05
Policisté zveřejnili video ze zásahu v jednom z bytů na Pardubicku. Přijeli na žádost ženy, která se bála přijít domů. Podle ní tam "řádila" její třicetiletá dcera. Strážci zákona ji nakonec museli spoutat, protože opakovaně policistům nadávala a odmítala spolupracovat. Později jí naměřili 2,7 promile alkoholu v krvi a odvezli na záchytku. Teď ji čeká přestupkové řízení.
Video z neobvyklého zásahu: Žena zavolala policii na svou opilou dceru | Video: Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje
 

Právě se děje

před 47 minutami

Devět omilostněných katalánských politiků a aktivistů opustilo věznici

Devět katalánských politiků a aktivistů, kteří dostali milost od španělské vlády, ve středu opustilo věznici Lledoners. V ní si odpykávali dlouhé tresty za uspořádání nelegálního referenda o nezávislosti v roce 2017. Informovala o tom agentura Reuters.

Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 3,5 roku.

Španělská vláda dnes zdůraznila, že udělení milosti neznamená, že je kabinet připravený diskutovat o referendu o nezávislosti Katalánska. Doufá nicméně, že toto gesto dobré vůle podpoří dialog s cílem zachovat Katalánsko coby součást Španělska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy