reklama
 
 

Ve vlacích RegioJet nahlásil anonym bombu. Policie evakuovala vlaky v několika nádražích

Aktualizováno 10. 3. 2017 21:51
Kvůli anonymnímu oznámení o bombě policie v pátek prohledala několik vlaků RegioJet. V době prohlídek byla na tratích přerušena doprava a vlaky nabraly až hodinové zpoždění.

Pardubice/Česká Třebová/Brno/Havířov - Policie hledala nahlášenou bombu ve vlacích RegioJet v Pardubicích, České Třebové, Ostravě-Svinově, Brně a Havířově na Karvinsku, sdělila mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

"Dnes odpoledne byl zaslán do médií anonymní e-mail, který oznámil uložení nástražného výbušného systému v několika vlacích společnosti RegioJet," uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Případem se zabývá NCOZ ve spolupráci s krajskými ředitelstvími policie.

"Museli jsme evakuovat cestující z vlaku i bezprostředního okolí souprav, abychom vyloučili, že tam bomba je," řekla ČTK mluvčí orlickoústecké policie Lenka Vilímková.

Společnost RegioJet oznámila, že se v návaznosti na kroky policie postará, aby se cestující dostali do svých cílových destinací s co nejmenšími komplikacemi a maximálním servisem. "Bezpečnost je pro nás vždy prioritou. V minulosti se nicméně ukázalo, že nejde o bezpečnostní riziko, ale de facto trestnou činnost vydírání, s kterou si policie dokázala poradit a pachatele velmi rychle dopadnout," uvedl mluvčí firmy RegioJet Aleš Ondrůj.

Doplnil, že společnost poskytuje cestujícím asistenci při zajištění spojů do jejich koncových destinací s ohledem na zpoždění vlaků. Kromě vlaků, které policie prohledávala, ovlivnila výluka i dva večerní spoje vyjíždějící z Prahy. Pojedou zpožděné kvůli opožděnému příjezdu souprav z předchozích spojů.

autor: ČTK | 10. 3. 2017 17:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Pardubický kraj

  reklama
  reklama
  reklama