Ve Skutči shořela strojírenská hala, škoda je 50 milionů

ČTK ČTK
13. 9. 2014 10:10
Škoda byla předběžně odhadnuta na 50 milionů korun. Oheň poničil i sousední administrativní budovu. Při požáru nebyl nikdo zraněn.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Skuteč - Ve Skutči na Chrudimsku v noci na sobotu shořela strojírenská hala, škoda byla předběžně odhadnuta na 50 milionů korun. Oheň poničil i sousední administrativní budovu. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

"Příčinu požáru vyšetřují hasiči a policie. Požár likvidovalo jedenáct jednotek hasičů," řekla mluvčí pardubických krajských hasičů Vendula Horáková.

K požáru kovoobráběcí haly o rozměrech přibližně 30 krát 10 metrů a výšce osmi metrů hasiči vyrazili v pátek v 22:41. "Hala byla přilepená k administrativní budově. Při příjezdu hasičů na místo byly tři čtvrtiny haly již v plamenech a střecha se propadla," uvedla Horáková.

Uvnitř haly byly autogenní soupravy a tlakové lahve, které začaly hasiče ohrožovat explozemi. "Hasiči postupně ochlazovali tlakové lahve a některé se jim podařilo před explozí z plamenů vytáhnout," uvedla mluvčí. Přestože hasiči začali ochlazovat přilehlou administrativní budovu, plameny na ní poškodily střechu.

Požár haly se hasičům podařilo dostat pod kontrolu po pěti hodinách. Následně dohašovali ohniska na administrativní budově. "Střecha na administrativní budově musela být celá rozebrána," uvedla Horáková. Pro hašení si hasiči zřídili několik čerpacích stanovišť.

Příčiny požáru budou vedle hasičů a policistů zjišťovat i odborníci z Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdaneč.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Vlak u Nymburka srazil člověka. Železniční provoz je omezen

Osobní vlak ve čtvrtek ráno srazil na železniční trati mezi Nymburkem a Poděbrady člověka. Provoz dálkových i regionálních vlaků byl v uvedeném úseku zastaven. Na webu to uvedly České dráhy. Omezení kvůli nehodě, která se stala před 05:30, by podle jejich předběžného odhadu mělo trvat zhruba do 07:00.

Další zprávy