Ve Skutči shořela strojírenská hala, škoda je 50 milionů

ČTK ČTK
13. 9. 2014 10:10
Škoda byla předběžně odhadnuta na 50 milionů korun. Oheň poničil i sousední administrativní budovu. Při požáru nebyl nikdo zraněn.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Skuteč - Ve Skutči na Chrudimsku v noci na sobotu shořela strojírenská hala, škoda byla předběžně odhadnuta na 50 milionů korun. Oheň poničil i sousední administrativní budovu. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

"Příčinu požáru vyšetřují hasiči a policie. Požár likvidovalo jedenáct jednotek hasičů," řekla mluvčí pardubických krajských hasičů Vendula Horáková.

K požáru kovoobráběcí haly o rozměrech přibližně 30 krát 10 metrů a výšce osmi metrů hasiči vyrazili v pátek v 22:41. "Hala byla přilepená k administrativní budově. Při příjezdu hasičů na místo byly tři čtvrtiny haly již v plamenech a střecha se propadla," uvedla Horáková.

Uvnitř haly byly autogenní soupravy a tlakové lahve, které začaly hasiče ohrožovat explozemi. "Hasiči postupně ochlazovali tlakové lahve a některé se jim podařilo před explozí z plamenů vytáhnout," uvedla mluvčí. Přestože hasiči začali ochlazovat přilehlou administrativní budovu, plameny na ní poškodily střechu.

Požár haly se hasičům podařilo dostat pod kontrolu po pěti hodinách. Následně dohašovali ohniska na administrativní budově. "Střecha na administrativní budově musela být celá rozebrána," uvedla Horáková. Pro hašení si hasiči zřídili několik čerpacích stanovišť.

Příčiny požáru budou vedle hasičů a policistů zjišťovat i odborníci z Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdaneč.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy