V restauraci v Hlinsku vybuchl plyn, nikdo nebyl zraněn. V budově je propadlý strop a poškozené zdi

ČTK ČTK
Aktualizováno 12. 10. 2017 10:07
Výbuch plynu ve středu večer výrazně poškodil budovu restaurace na hlavním náměstí v Hlinsku. Zraněn nebyl nikdo, okolí restaurace je ale uzavřené a místo střeží policisté. "Dnes dopoledne prohlédne budovu statik. Bude-li místo bezpečné, mohou jej ohledat policisté a hasiči," řekla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. "Restaurace byla dlouhodobě zavřená. Vysypalo se sklo ven, poškodilo tři zaparkovaná vozidla. Nad restaurací bydlí v prvním patře její majitel, ten vyšel sám ven," řekl mluvčí policie Petr Voldán. "Střepy byly rozházené po celém náměstí, naše četa ho uklidila," vylíčil starosta města Miroslav Krčil. Čtyři jednotky hasičů vyjížděly k výbuchu plynu ve středu ve 20:35.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 14 minutami

Při střelbě na Jižním Městě zemřel muž, žena je vážně zraněná

Dva lidé byli ve středu časně ráno postřeleni v jednom z bytových domů na pražském Jižním Městě. Muž svým zraněním na místě podlehl, žena skončila v kritickém stavu v nemocnici. Případ vyšetřují kriminalisté.

Podle policie se střílelo před 05:00 v Ledvinově ulici. Muž utrpěl střelné zranění hlavy, žena měla zranění břicha. "Vzhledem k povaze případu nebudeme v současné době sdělovat další informace," řekla pražská policejní mluvčí Lucie Drábková.

před 1 hodinou

Nehoda u Slavkova zastavila provoz u Slavkova, jeden muž zemřel a tři jsou těžce zranění

Nehoda nákladního a osobního auta zastavila ráno u Slavkova u Brna provoz na hlavním tahu I/50 z Brna na Slovensko. Jeden muž zemřel, další tři jsou těžce zranění, řekla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková. Směrem z Brna se auta nedostanou, od Uherského Hradiště jezdí objížďkou přes Křenovice, řekl mluvčí policie David Chaloupka.

Nehoda se stala před 7:00. "Silnice je na výjezdu ven ze Slavkova ve směru na Brno uzavřená. Nehoda se stala hned za odbočkou na Křenovice," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Podle něj museli hasiči vyprostit z osobního auta tři lidi.

Záchranná služba na místo vyslala šest posádek včetně vrtulníku. Jeden muž při nehodě zemřel, podle mluvčí Kropáčkové ještě před příjezdem záchranářů. "Další tři pacienty jsme s těžkým poraněním převezli na urgentní příjmy brněnských nemocnic," uvedla Kropáčková.

Další zprávy