V Poličských strojírnách vzplál při údržbě prach, tři lidé jsou těžce popálení

ČTK ČTK
13. 12. 2017 13:05
V areálu Poličských strojíren se ve středu dopoledne středně těžce popálili tři lidé. Při údržbě jim v drtiči vzplálo malé množství bezdýmného prachu. "Utrpěli středně těžká zranění obličeje, končetin a v jednom případě i na hrudníku. Po našem ošetření a podání analgetik byli převezeni do svitavské a litomyšlské nemocnice," upřesnil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Externí firma v areálu, který se nalézá v místní části Bořiny, měla za úkol údržbu drtiče. V něm ale zůstalo trochu bezdýmného prachu. Střelivina začala poté hořet.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 33 minutami

Polský premiér Morawiecki doufá, že Spojené státy část vojáků z Německa pošlou do Polska

Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes v rozhovoru pro rádio RMF24 řekl, že doufá, že Spojené státy část z vojáků, které údajně plánují stáhnout z Německa, přesunou do Polska. Varšava patří mezi nejbližší spojence Washingtonu v Evropě. List The Wall Street Journal v pátek napsal, že americký prezident Donald Trump nařídil, aby z Německa odešlo 9500 ze stávajících 34.500 vojáků.

"Opravdu doufám, že jako výsledek mnoha jednání, která jsme měli (s USA) část těchto vojáků skutečně přijde do Polska," řekl Morawiecki. "Rozhodnutí je nyní na Spojených státech," dodal.

Americká velvyslankyně v Polku Georgette Mosbacherová minulý měsíc na okraj sporu o jaderné zbraně mezi Spojenými státy a Německem na Twitteru poznamenala, že "pokud chce Německo zmenšit jaderný potenciál NATO a oslabit alianci, pak příslušné síly a prostředky možná přijme Polsko, které alianční povinnosti plní vzorně, uvědomuje si rizika a je na východním křídle NATO".

Zdroj: ČTK
Další zprávy