reklama
 
 

V Pardubicích vadí hluk stíhaček, lidé to musí vydržet

8. 8. 2011 19:54
Ukázalo se, že hluk nepřesahuje stanovené normy a provoz by mohl být ještě daleko větší

Pardubice -  Čáslavské gripeny budou vzlétávat z pardubického letiště až do konce září. Některým Pardubákům však již s hlukem stíhaček dochází trpělivost.

Představitelé pardubického magistrátu  se proto sešli se zástupci armády, aby projednali některé konfliktní body.

Ze setkání vyplynulo, že hluk způsobovaný provozem na letišti nepřesahuje stanovené normy.

"I tak vážně zvažujeme, že požádáme ministerstvo obrany o nové měření, které by jasně ukázalo současnou hlukovou situaci v těch částech města, které jsou letišti nejblíže," dodala k tomu pardubická primátorka Štěpánka Fraňková.

Není to kamufláž, v Čáslavi se skutečně opravuje

Ze schůzky rovněž vyplynulo, že čáslavské gripeny mohou najít azyl jedině v Pardubicích, neboť zdejší vojenské letiště má statut náhradního letiště a v případě havárií či oprav by přijímalo letadla i z dalších vojenských letišť v republice.

Gripeny navíc podléhají vysokému stupni utajení a adekvátně zabezpečeným prostorem disponuje v České republice vedle Čáslavi právě jen letiště v Pardubicích.

Představitelé armády na schůzce s městem rovněž vyvrátili fámu, která se šíří mezi občany, a sice že opravy čáslavského letiště jsou jen zástěrkou k tomu, aby si tamní lidé odpočinuli od hluku způsobovaného stíhačkami.

"V Čáslavi však v tuto chvíli skutečně probíhá generální oprava letištních ploch, a to v rozsahu, jaký nebyl realizován od 70. let minulého století.

Pardubický azyl využila čáslavská letadla také v roce 2006 a na kratší čas i během loňského léta, kdy byla v Čáslavi opravována kabeláž," říká mluvčí magistrátu Ondřej Tušl.

Jak primátorka navíc sdělila, podle platných regulativů by mohl být letecký provoz na pardubickém vojenském letišti ještě daleko intenzivnější, než je v současnosti.

autor: Domácí | 8. 8. 2011 19:54

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Pardubický kraj

  reklama
  reklama
  reklama