V dálkových autobusech spustila Veolia internet zdarma

Domácí ČTK Domácí, ČTK
23. 1. 2011 19:10
Wi-fi připojení je dostupné na vybraných linkách z východních Čech

Chrudim - V některých dálkových autobusových linkách společnosti Veolia Transport Východní Čechy mohou cestující zdarma využívat připojení na internet. Stačí jim vlastní notebook, bezdrátové připojení zajišťuje dopravce. Dosavadní ohlasy pasažérů jsou příznivé, řekl ČTK generální ředitel společnosti Jindřich Poláček.

"Na dveřích autobusu je uveden přístupový kód, který musí cestující při připojení opsat," uvedl Poláček. Podle něj využívají během cesty internet hlavně studenti.

Wi-fi připojení je dostupné na linkách Hradec Králové - Znojmo, Hlinsko - Liberec, Hradec Králové - České Budějovice, Špindlerův Mlýn - Brno a Chotěboř - Praha. O dalším rozšíření zatím společnost neuvažuje.

O podobné službě pro cestující již delší dobu uvažuje také Dopravní podnik města Pardubice. Ten by chtěl poskytnout lidem možnost bezdrátového připojení na zastávkách MHD. Bezdrátové připojení nabízí cestujícím na některých spojích také například společnost Student Agency.

 

Právě se děje

před 28 minutami

V Británii se otevřely volební místnosti, průzkumy očekávají výhru konzervativců

V Británii začaly ve čtvrtek v 08:00 středoevropského času předčasné parlamentní volby. Mají vyřešit patovou situaci, která nastala kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Voliči mohou hlasovat až do 23:00 hodin. 

Podle průzkumů veřejného mínění se čeká vítězství vládní Konzervativní strany premiéra Borise Johnsona. Zda se jí podaří získat v Dolní sněmovně většinu, ale není jisté. V případě, že by konzervativci absolutní většinu neměli, mohl by se moci chopit menšinový kabinet v čele s labouristou Corbynem, který by si ale musel vyjednat podporu menších stran.

Premiér Johnson chce brexit v případě vítězství ve volbách dokončit a opustit evropský blok 31. ledna příštího roku. Pokud by se ale příštím britským premiérem stal Corbyn, čekalo by Brity druhé referendum o brexitu. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Jaderný program KLDR může zavřít dveře k jednání o míru, varovaly USA

Severokorejský program raketových testů je kontraproduktivní a může zavřít dveře k jednání o míru. Na schůzi Rady bezpečnosti OSN to ve středu v New Yorku prohlásila stálá představitelka USA Kelly Craftová. Spojené státy jsou podle ní připraveny "projevit pružnost" a souběžně s KLDR jsou odhodlány podniknout konkrétní kroky k dohodě.

Washington věří, že Pchjongjang zastaví další nepřátelství, zdrží se hrozeb a zapojí se do hledání cesty k dohodě. Pokud ne, budou Spojené státy podle toho jednat, řekla Craftová. 

Čínský zástupce Čang Ťün nicméně označil za zcela nezbytné, aby Rada bezpečnosti uvolnila sankce, které na KLDR uvalila po raketových a jaderných testech Pchjongjangu. To by podle něj vedlo k "dramatickému zvratu" zatím bezvýchodné situace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy