reklama
 
 

Uprchlík z opičí polepšovny unikl i strážníkům

25. 11. 2010 16:12
Makakovi se na svobodě očividně líbí. Potravu krade a dostává od lidí

Polička - Policistům opět o chlup unikl uprchlík ze zvířecí polepšovny Olomoucké zoo. Na útěku je od 22. června.

Tehdy uprchl spolu s "parťákem" ze samotky, kam ošetřovatelé oba opičáky umístili pro drzé vystupování vůči návštěvníkům zahrady.

Krátce na to byli spatřeni například v okolí Pohořan či Karlova. Nějakou dobu přebývali také v chatové oblasti v Těšíkově, kde se věnovali plenění zahrádek.

Po nějaké době se ale samci makaků červenolících rozdělili a delší dobu byli nezvěstní.

Až nyní konečně přišla dobrá zpráva z Pardubického kraje.

Za pět měsíců se jeden z mazaných opičáků stačil přesunout až na silnici mezi Baldou a Stašovem na Svitavsku, kde jej spatřila policejní hlídka, vracející se z vyšetřování dopravní nehody.

"Zřejmě v něm policejní uniforma budí respekt, a tak si od pohledné policistky, která mu bohužel nemohla nabídnout žádný pamlsek, držel dostatečný odstup. Když zjistil, že mu dopravní policisté opravdu nedají nic k snědku, vylezl na nedaleký strom," uvedla k případu zmizelé opice policejní mluvčí Anna Štegnerová.

Podle chovatelů olomoucké zoo je pravděpodobné, že pokud opičáci najdou nebo vyžebrají dostatek potravy, měli by zimu přežít bez úhony. Jedná se totiž o japonský druh makaků, který je zvyklý na život v horách a zima mu nevadí. 

autor: Petr Jemelka | 25. 11. 2010 16:12

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Pardubický kraj

  reklama
  reklama
  reklama