U Opatovic zemřel před polednem člověk, srazil ho vlak

ČTK ČTK
20. 2. 2012 14:04
Doprava na jednokolejné trati byla přerušena. Příčiny nehody se zjišťují
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zuzana Hronová

Opatovice nad Labem - Po střetu se spěšným vlakem zemřel před polednem člověk u Pohřebačky, místní části Opatovic nad Labem na Pardubicku.

Uvedl to mluvčí pardubické policie Jozef Bocán. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala se příčiny neštěstí na trati mezi Pardubicemi a Hradcem Králové zatím zjišťují.

"K nehodě došlo na železničním přejezdu zabezpečeném pouze výstražnými kříži," uvedl Drápal.

Doprava na jednokolejné trati byla přerušena. Inspekce bude zjišťovat, jakou rychlostí vlak jel, v úseku je povoleno 100 kilometrů za hodinu.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy