reklama
 
 

Trosky skladu Poličských strojíren už jsou pryč, policie hledá příčinu výbuchu

11. 9. 2015 10:49
Hasiči už dokončili odklízení hlavní části trosek haly Poličských strojíren, ve které ve středu vybuchl střelný prach, dva lidé se zranili. Hasiči v pátek zbourali střechu, která hrozila zřícením, a odklidili další ruiny. Policisté začali s ohledáním místa činu ve čtvrtek a budou pokračovat i v pátek. Jak dlouho celé vyšetřování v areálu firmy bude trvat, není jasné. Podle ředitele podniku se nejspíš nešťastnou náhodou porušil obal. Poličské strojírny budou sanovat místo nehody až poté, co všechny týmy ukončí vyšetřování.

Polička (Svitavsko) - V Poličských strojírnách hasiči dokončili hlavní část odklízení trosek skladu výbušnin.

Ve středu jej zdemolovala exploze střelného prachu, dva zaměstnanci se lehce popálili. Policisté pokračují ve vyšetřování nehody.

Těžká hasičská technika pomáhala odstranit trosky od čtvrtečního rána. Hasiči použili pásové rypadlo a hydraulickou ruku o délce 42 metrů. Mimo jiné zbourali střechu, která hrozila zřícením, a odklidili další ruiny.

Demoliční četa dál pracuje

"Dokončili jsme odklízení materiálu po výbuchu, aby se týmy vyšetřovatelů a pyrotechnického zásahu dostaly na místo a mohly bezpečně pracovat," řekl mluvčí záchranného útvaru z Hlučína Lukáš Kmec.

Policisté začali s ohledáním místa činu ve čtvrtek a budou pokračovat i v pátek. Jak dlouho celé vyšetřování v areálu firmy bude trvat, není jasné. Dál na místě pracuje demoliční četa, řekla policejní mluvčí Hana Kaizarová.

Poličské strojírny budou sanovat místo nehody až poté, co všechny týmy ukončí vyšetřování. Sklad o rozměrech 100 x 50 metrů měla firma v nájmu, část z 320 tun bezdýmého prachu patřilo externím firmám. Škoda podle prvotních odhadů činí 25 milionů korun.

Ředitel: porušil se obal

"My musíme odstranit dílčí zbytky střeleného prachu a začneme likvidovat budovu. Nehoda významně neovlivní hospodaření firmy," řekl generální ředitel firmy Jaroslav Trávníček.

Bezdýmý prach explodoval ve středu ráno. Podle ředitele podniku se nejspíš nešťastnou náhodou porušil obal.

Bezdýmý prach způsobuje výbušné hoření, nikoliv detonaci, uvedl tento týden mluvčí Českého báňského úřadu Bohuslav Machek.

Úřad případ vyšetřuje také. Nehoda se nestala v podniku poprvé. V roce 2007 vybuchl v Poličských strojírnách granát, zranil tři lidi.

autor: ČTK | 11. 9. 2015 10:49

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Pardubický kraj

  reklama
  reklama
  reklama