Svitavy hostí špičkový volejbal, přijela reprezentace

Petr Jemelka Petr Jemelka
13. 9. 2010 12:52
V přípravě na světový šampionát vyzvou výběr Kanady

Svitavy - Nejen sportovním fanouškům se ve Svitavách naskytla výjimečná příležitost vidět na vlastní oči volejbal světové úrovně.

Ve městě se totiž česká reprezentace připravuje na světový šampionát.

Během týdenního soustředění vyzve na souboj výběr Kanady. A to hned třikrát - v úterý a ve čtvrtek, vždy od 18:00, ve Svitavách. Ve středu si volejbalisté odskočí do nedaleké Chocně.

Reprezentační trenér Jan Svoboda slibuje, že diváci uvidí na palubovce to nejlepší, co současný výběr nabízí. Duely s Kanadou totiž chce využít k sehrání základní sestavy.

Šampionát začíná v Itálii už 25. září. Čechy čekají v základní skupině Bulhaři, Francouzi a Číňané. Do dalších bojů postupují první tři.

Proti našim reprezentantům nastoupí v úterý a ve čtvrtek vždy od 18 hodin výběr Kanady. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy