Staví se norné stěny, do Svitavy unikla neznámá látka

ČTK ČTK
6. 11. 2011 9:35
Jedná se zřejmě o únik ropných látek
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Jan Langer

Březová nad Svitavou - Do řeky Svitavy v Březové nad Svitavou unikla v sobotu večer neznámá látka. Hasiči na řece postavili norné stěny a začali pátrat po možném zdroji znečištění, informovala na webu mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.

Hasiči k úniku nebezpečných látek vyjížděli v sobotu kolem 20:00, na místě zjistili, že se zřejmě jedná o únik ropných látek. Na hladině řeky byly mastné skvrny.

"Hasiči ihned na řece postavili norné stěny, které zachytávaly látku na hladině a zabraňovaly dalšímu rozšíření po řece," uvedla mluvčí.

Hasičům se podařilo zjistit, že neznámá látka odtékala z kanalizace a na místě odebrali vzorky.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy