Staví se norné stěny, do Svitavy unikla neznámá látka

ČTK ČTK
6. 11. 2011 9:35
Jedná se zřejmě o únik ropných látek
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Jan Langer

Březová nad Svitavou - Do řeky Svitavy v Březové nad Svitavou unikla v sobotu večer neznámá látka. Hasiči na řece postavili norné stěny a začali pátrat po možném zdroji znečištění, informovala na webu mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.

Hasiči k úniku nebezpečných látek vyjížděli v sobotu kolem 20:00, na místě zjistili, že se zřejmě jedná o únik ropných látek. Na hladině řeky byly mastné skvrny.

"Hasiči ihned na řece postavili norné stěny, které zachytávaly látku na hladině a zabraňovaly dalšímu rozšíření po řece," uvedla mluvčí.

Hasičům se podařilo zjistit, že neznámá látka odtékala z kanalizace a na místě odebrali vzorky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Odchovanec Villarrealu Pedrito bude hrát za Zlín

Fotbalisty Zlína posílil španělský záložník Pedro Martínez. Třiadvacetiletý odchovanec Villarrealu přezdívaný Pedrito podle klubového webu podepsal s dvanáctým mužstvem tabulky smlouvu na dva a půl roku.

"Je to mladý, kreativní hráč, který prošel mládežnickou akademií Villarrealu. Slibujeme si od něho, že naší hře přinese myšlenku a tvořivost v útočné fázi," řekl generální manažer Zlína Zdeněk Grygera.

Martínez si za A-tým Villarrealu zahrál pouze jednou v roce 2017 v Evropské lize. Po angažmá v třetiligovém celku UD Logroňés odešel loni v létě na Slovensko. Podzimní část aktuální sezony odehrál za Michalovce.

Po obránci Dominiku Simerském a útočníkovi Davisu Ikaunieksovi je Martínez třetí zimní posilou "Ševců".

Zdroj: ČTK
Další zprávy