Stavba čtyřpruhu mezi Hradcem a Pardubicemi opět stojí

Domácí Domácí
24. 8. 2011 19:37
Čtyřproudová silnice mezi Hradcem Králové a Pardubicemi měla být hotová příští rok
Silničáři věří, že se s majitelem pozemku dohodnou (ilustrační foto)
Silničáři věří, že se s majitelem pozemku dohodnou (ilustrační foto) | Foto: Radek Pecák

Pardubice - Čtyřproudová silnice mezi Hradcem Králové a Pardubicemi zřejmě nebude dostavěna včas.

Majitel pozemků mezi Březhradem a Opatovicemi se odvolal proti vyvlastnění. Stavba, která měla být dokončena příští rok, proto nemůže pokračovat.

Informoval o tom server iDNES.

"Vyvlastnili jsme pozemek, ale jeden ze spolumajitelů se odvolal, takže vyvlastnění stále nenabylo právní moci," sdělila serveru vedoucí úseku výstavby královéhradeckého Ředitelství silnic a dálnic Hana Jarolímová.

Majitel pozemku podle Jarolímové nechce bránit ve stavbě, pouze požaduje vyšší kupní cenu pozemku.

Stavba stojí, není stavební povolení

Stavba se však přesto zastavila, protože krajský soud nemůže na úsek vydat stavební povolení bez vyjasnění vlastnických práv.

"Jsme až na konci celého procesu, takže do sporu o pozemek nijak nezasahujeme. Jen čekáme, až nám Ředitelství doloží, že už je majitelem pozemku," řekl Bohumil Salaba z dopravního odboru Pardubického kraje.

Silničáři doufají, že se s majitelem pozemku dohodnou. Pokud by se totiž spor dostal před soud, může stavba úseku pokračovat až za několik let.

Stavbě bránil i opatovický starosta

Podobný problém již totiž Ředitelství řešilo jen o několik kilometrů dál. Starosta Opatovic nad Labem v roce 2004 zakoupil pozemek, aby záměrně bránil stavbě. Spor se proto dostal až Vrchnímu soudu, který jej ve prospěch Ředitelství silnic a dálnic ukončil až loni v září.

Proto silničáři věří, že se tentokrát soudnímu sporu vyhnou. Pokud se tak stane, stavba by byla dokončena jen o několik měsíců později.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy