Starosta Hromádko změnil rozhodnutí. Odstoupit nehodlá

ČTK ČTK, Eliška Morochovičová
16. 8. 2011 14:10
Politik řídil opilý, krátce poté nabídl svoji rezignaci
Milan Hromádko.
Milan Hromádko. | Foto: Web Sdružení pro Pardubice

Pardubice - Na rezignaci starosty pardubického městského obvodu Svítkov Milana Hromádka tlačí už i jeho spolustraníci. "Většinou hlasů mi doporučili, abych odstoupil," uvedl Hromádko pro MF Dnes po pondělní schůzi Sdružení pro Pardubice.

Už před stranickým jednáním se někteří členové Sdružení nelibě vyjádřili k Hromádkovým radikálním změnám rozhodnutí. Poté, co byl v červenci přistižen při jízdě automobilem s 2,77 promile alkoholu v dechu, totiž slíbil, že ze své funkce odstoupí. Dnes však tvrdí, že cítí silnou podporu voličů, a proto k rezignaci nevidí důvod.

"Cíl jednání je jasný, můj názor je stále stejný. Budu požadovat po panu Hromádkovi, aby odstoupil," řekla deníku MF Dnes před jednáním primátorka Pardubic a předsedkyně Sdružení Štěpánka Fraňková.

Její vyjádření následně podpořili i další členové klubu. "Je nepřijatelné, jak Hromádko své rozhodnutí o dalším působení ve funkci oddaluje a neustále mění své názory," uvedli jednohlasně ve svém prohlášení.

K verdiktu schůze se však Hromádko prozatím nijak nepostavil. Jak s doporučením strany naloží, zatím neví.

Jeho rozhodnutí rezignovat údajně rozviklala petice na starostovu podporu, kterou podepsalo 700 voličů. Tento počet ale tvoří z celkových 4500 voličů v obvodě jen zlomek. V rozhovoru pro MF Dnes však Hromádko tuto skutečnost ponechal bez komentáře.

"Rozhodnu se před zastupitelstvem," vzkazuje Hromádko

"Když jsem sliboval, že odstoupím, tak jsem ještě neměl ponětí o nějaké petici. Množství podpisů mě potěšilo, ale je pravda, že dnes jsem od Sdružení dostal doporučení k rezignaci," dodal Hromádko po pondělní schůzi. Zda rezignuje, nebo ne se prý definitivně rozhodne těsně před zastupitelstvem.

Hromádkovu přelétavost nenechali bez komentáře ani koaliční partneři ze sdružení Pardubáci. "Na pevnost koalice to vliv nemá, je to jen selhání jednotlivce. Já bych ale za samozřejmou považoval okamžitou rezignaci," řekl pro MF Dnes předseda Pardubáků František Brendl.

Mandátu by se měl vzdát i Motyčka

Hromádko však není jediným členem Sdružení, který by se podle klubu měl vzdát své funkce. Na pondělní stranické schůzi se členové Sdružení shodli i na tom, aby předsednictvo vyzvalo k odevzdání mandátu i Jana Motyčku, zastupitele pardubického prvního obvodu. Ten je kvůli podezření z krácení daně a přechovávání drog zhruba tři týdny ve vazbě. Informoval o tom starosta městského obvodu Jaroslav Menšík, který byl zvolen za stejné sdružení.

Prvním náhradníkem na základě výsledku komunálních voleb je Jiří Razskazov. Kdy by se mohl funkce ujmout, Menšík neví. Podle něj bude záležet na tom, jak se Motyčka k výzvě Sdružení postaví.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 28 minutami

Olympionička Fišerová zahájila sezonu slalomářského SP bronzem

Kanoistka Tereza Fišerová obsadila třetí místo v úvodním závodu Světového poháru ve vodním slalomu v Praze. Českou olympioničku v Troji porazily Němka Andrea Herzogová a suverénní vítězka Jessica Foxová z Austrálie, jež jako jediná z deseti finalistek projela trať čistě.

Jediná česká finalistka Fišerová se dopustila jednoho dotyku stejně jako Herzogová. Na trať se vydala díky druhému místu v semifinále jako předposlední a musela ještě čekat na výkon Britky Mallory Franklinové. Světová šampionka z roku 2017 si připsala také "šťouch" a skončila čtvrtá se ztrátou 81 setin na českou vicemistryni Evropy.

Gabriela a Martina Satkovy vypadly v semifinále. V následujícím finále kanoistů bude české barvy hájit další olympionik Lukáš Rohan. Vojtěch Heger a Václav Chaloupka do jízd o medaile nepostoupili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy